Ольга Хорлан розповіла про чорну картку, яка світить фехтувальниці, та її наслідки. Українка пояснила, як взяла участь на чемпіонаті світу.

Варте уваги Військовим потрібніше: Харлан про мотивацію виставлення унікальної ляльки Барбі на аукціон

"Все дуже заплутано"

Українська шпажистка зі схрещеними пальцями очікує на доленосне рішення, зокрема, все залежить від оновлення статуту Міжнародної федерації фехтування. Харлан зазначила, що наскільки вона дізналася, то їй чорну картку ще не дали, оскільки фехтувальниця досі перебуває на розгляді.

До того ж Ольга підкреслила, що 23-го серпня буде засідання, де будуть вирішувати – давати чорну картку українці чи ні. Цікаво, що Харлан мала право брати участь на чемпіонаті світу під час розгляду даного питання, тому вболівальники могли побачити її в дії на командному міжнародному змаганні, де наша збірна посіла 4-у сходинку.

Все дуже важко й заплутано. Якщо вони 23-го серпня дають мені цю чорну картку – у мене є 60 днів. Вони закінчаться 23-го жовтня. На початку листопада в мене змагання. Якщо вони будуть ще тягнути з чорною карткою – ці 60 днів залишаться. Якщо будуть відтягувати, можу не потрапити на перші змагання. Я ще не видихнула,
– зазначила Харлан.

Мужній вчинок українки на чемпіонаті світу

  • Нагадаємо, що Ольга стала причиною скандалу на чемпіонаті світу із фехтування. Харлан відмовилась тиснути руку російській спортсменці Анні Смірновій, яку вона перемогла на змаганнях, запропонувавши тій натомість стукнутись шпагами.
  • Росіянка на таке не погодилась, проте вирішила піти на провокацію, очікуючи протягом 50-и хвилин на доріжці на українку, а також, подавши скаргу на шпажистку через "неповагу до неї".
  • Спершу організатори ЧС залиши своє рішення в силі – Харлан перемогла, проте згодом вирішили дискваліфікувати Ольгу зі змагань, а також її загрожувало усунення від подальших стартів на 60 днів.
  • Увесь український спорт відразу кинувся підтримувати фехтувальницю, висловлюючи їй слова подяки за позицію, а також пишаючись її мужністю.
  • Згодом FIE змінило своє рішення і не дискваліфіковувало українку на 60 днів, через що вона отримала змогу взяти участь на командному чемпіонаті світу з фехтування, де наша команда виборола 4 місце. Також вона отримала місце на Олімпіаді-2024.
  • Ба більше, Федерація фехтування України вимагає у FIE зняти з Анни Смірнової нейтральний статус, оскільки вона тому не відповідає, як мінімум, через світлини з її братом, який воює у армії РФ.