Після переможного уколу (15:7) українка висунула перед росіянкою, яка йшла до неї, шаблю. Ольга Харлан навіть не думала тиснути руку суперниці із Росії, хоча та виступала під нейтральним прапором. Але ця "нейтральність" лише формальність, пише 24 Канал.

До теми Харлан дискваліфікували із ЧС після відмови тиснути руку росіянці

FIE, тобі спокійно працюється, поки росіяни забирають життя жителів Миколаєва?

Після чого Ольга ще щось сказала Смирновій та покинула доріжку. Росіянка розцінила це, як прояв неповаги та подала протест. Організатори ЧС 50 хвилин проводили консультацію, але рішення не змінили – перемог українки.

У наступному раунді Харлан повинна була зустрітись із болгаркою Йоаною Ілієвою, але вже змінилось із ніг на голову.

Через деякий час з'явилась інформація, що Ілієва автоматично пройшла у наступний раунд ЧС. Нашу ж Харлан відсторонили від змагань. Також українку можуть відсторонити на 60 днів від подальших стартів.

Схоже, що організатори турніру вирішили вдовольнити російську фехтувальницю-клоунесу. Міжнародна федерація фехтування, як ви там? Працюєте спокійно? Поки рідне місто Ольги Миколаїв щодня обстрілюють російські війська.

Як інакше потрібно було зробити Ользі?

Українська сторона буде оскаржувати протест росіянки.

Український спорт вже залишає свої реакції на цю цинічну дискваліфікацію Харлан на користь росіянки. Одними із перших свою підтримку Ользі висловили українські футбольні гранди – Шахтар та Динамо.

Підтримуємо твій вчинок! Ми з тобою, Ольго Харлан! Соромно за вас, FIE,
– написали "гірники" в інстаграмі.

Шахтар підтримав Харлан
Шахтар підтримав Харлан / Фото з інстаграму донецького клубу

Слідом за "гірниками" виступили кияни.

Це була чудова перемога та дуже важливий жест! Пишаємось нашою зіркою Ольгою Харлан! Справедливість існує, за неї варто боротися,
– написала пресслужба Динамо.

Реакція Динамо на відсторонення Харлан
Реакція Динамо на відсторонення Харлан / Фото з інстаграму київського клубу

Із дуже потужною заявою-реакцією виступив у соцмережах колишній футболіст збірної України та Дніпра, а з 2014-го року великий волонтер Роман Зозуля. Він звернувся із запитанням до Вадима Гутцайта.

Також до плеяди українських футбольних клубів, які підтримали Ольгу, додався клуб із міста Лева Карпати. Футбольна спільнота яскраво відреагувала на цинічну дискваліфікацію Харлан.

Також зі слова підтримки виступила колишня українська легкоатлетка Ольга Саладуха.

Вся країна пишається тобою, Ольго Харлан,
– підписала фото Саладуха.

Реакція Саладухи на усунення Харлан із ЧС-2023
Реакція Саладухи на усунення Харлан із ЧС-2023 / Скриншот із інстаграму

Український борець та депутат Жан Беленюк назвав дискваліфікацією Харлан найцинічнішим в історії. Беленюк розповів, що у FIE знали, що Ольга не буде тиснути руку суперниці з Росії. Українська шаблістка повідомила міжнародну асоціацію про своє рішення.

Найцинічніше в цій історії, що існувала домовленість між Ольгою та керівництвом міжнародної федерації, на якій було погоджено відсутність рукостискання після матчу…
– написав Жан.

Як після цього всього FIE буде виправдовуватись?