main logo

Допінг скандал в Росії

28 жов
20:59
Нещодавно, все частіше в мережі з’являється інформація про те, що мобілізовані росіяни дуже дивно себе поводять на полі бою, наприклад із жахливим пораненням – бігають та стріляють ще 20 хвилин.
18 лют
10:44
Спортивний арбітражний суд дозволив російській фігуристці Камілі Валієвій, яка здала позитивну допінг-пробу, продовжити участь на Олімпіаді-2022. Спортсменка здала тест ще у грудні, але результат став відомим вже після початку зимових Ігор.

У міжнародний скандал через допінг Росія потрапила у 2013 році після Олімпіади у Лондоні. У червні 2015 Всесвітнє антидопінгове агентство WADA опублікувало звіт, за яким Росія серед порушень допінгових правил посідала друге місце після Туреччини. Тоді 7 спортсменів були позбавлені медалей.

Новою хвилею допінг-скандал пронісся у 2019 році. Комітет з відповідності Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) рекомендував виконкому організації відсторонити російських спортсменів від міжнародних змагань на 4 роки. Також WADA вважає, що Росія намагалася приховати системне вживання допінгу російськими спортсменами.

Остаточне рішення щодо запропонованих покарань очікується 9 грудня, коли в Парижі відбудеться засідання колегії WADA. Будь-яке рішення WADA підлягає оскарженню в Спортивному арбітражному суді.