main logo

Допінг скандал в Росії

31 бер
12:00
Українські спортивні чиновники закликають, а подекуди навіть погрожують бойкотувати міжнародні змагання у випадку допуску туди росіян чи білорусів. Але такий крок можна виправдати, якщо його здійснити один раз. А от тривалий процес – це шлях в нікуди.

У міжнародний скандал через допінг Росія потрапила у 2013 році після Олімпіади у Лондоні. У червні 2015 Всесвітнє антидопінгове агентство WADA опублікувало звіт, за яким Росія серед порушень допінгових правил посідала друге місце після Туреччини. Тоді 7 спортсменів були позбавлені медалей.

Новою хвилею допінг-скандал пронісся у 2019 році. Комітет з відповідності Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) рекомендував виконкому організації відсторонити російських спортсменів від міжнародних змагань на 4 роки. Також WADA вважає, що Росія намагалася приховати системне вживання допінгу російськими спортсменами.

Остаточне рішення щодо запропонованих покарань очікується 9 грудня, коли в Парижі відбудеться засідання колегії WADA. Будь-яке рішення WADA підлягає оскарженню в Спортивному арбітражному суді.