main logo

Допінг скандал в Росії

7 лют
19:44
Російська фігуристка Каміла Валієва не змогла довести свою невинуватість у вживанні заборонених речовин. Усі аргументи спортсменки-допінгістки не взяли до уваги через їх непереконливість.
11 вер
14:52
Українська спортсменка Анастасія Лисенко отримає дві золоті нагороди чемпіонатів Європи з важкої атлетики. Це сталося після того, як росіянку Тетяну Каширіну позбавили титулів через вживання допінгу.

У міжнародний скандал через допінг Росія потрапила у 2013 році після Олімпіади у Лондоні. У червні 2015 Всесвітнє антидопінгове агентство WADA опублікувало звіт, за яким Росія серед порушень допінгових правил посідала друге місце після Туреччини. Тоді 7 спортсменів були позбавлені медалей.

Новою хвилею допінг-скандал пронісся у 2019 році. Комітет з відповідності Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) рекомендував виконкому організації відсторонити російських спортсменів від міжнародних змагань на 4 роки. Також WADA вважає, що Росія намагалася приховати системне вживання допінгу російськими спортсменами.

Остаточне рішення щодо запропонованих покарань очікується 9 грудня, коли в Парижі відбудеться засідання колегії WADA. Будь-яке рішення WADA підлягає оскарженню в Спортивному арбітражному суді.