Федерація фігурного катання Канади заявила, що "вкрай розчарована позицією Міжнародного союзу ковзанярів щодо довгоочікуваного нагородження медалями командних змагань" з фігурного катання на Олімпійських іграх 2022 року в Пекіні. Там пригадали правила, які не враховує ISU.

Дивіться також Росія "не приймає" дискваліфікацію Валієвої: що кажуть у Кремлі після втрати "золота"

Позиція збірної Канади

"Спортивний арбітражний суд (CAS) постановив, що на додаток до чотирирічної заборони на участь у змаганнях, заборона включає в себе "анулювання всіх змагальних результатів", досягнутих російською фігуристкою Камілою Валієвою з моменту позитивного тесту.

У своєму нещодавньому рішенні ISU не застосовує Правило 353, в якому йдеться про те, що "спортсмени, які завершили змагання і які спочатку посіли нижчі місця, ніж дискваліфікований спортсмен, відповідно підвищують своє місце".

Федерація фігурного катання Канади категорично не згодна з позицією ISU з цього питання і розгляне всі можливості для оскарження цього рішення", – повідомила федерація.

Чому Росія опинилася на третьому місці

  • Результати російської спортсменки Каміли Валієвої були анульовані через позитивну допінг-пробу. Вона набрала 20 балів із 74 загальнокомандних. Олімпійська збірна Росії втратила золоту олімпійську нагороду, опустившись на третє місце.
  • У командному турнірі перше місце було присуджено збірній США, друге – Японії. Збірній Канади не вистачило лише одного бала для отримання бронзової медалі.