МОК опублікував заяву, яка стосується України та санкцій проти Росії та Білорусі. Комітет вирішив дозволити спортсменам з країни-агресора виступати на змаганнях за певних умов, що у обурило українське суспільство. Зеленьский уже звертався до глави МОК Томаса Баха, але цього разу вирішив підтвердити свої слова світлинами.

Варте уваги Поза межами здорового глузду: Росія та Білорусь отримали запрошення на участь в Азійських іграх

Безглуздість МОК

Російські війська з початку повномасштабної агресії вбили до 200 українських спортсменів. Повністю або частково зруйновані більше 110 спортивних об'єктів. Проте Міжнародний олімпійський комітет це не турбує. Вони вірять у безневинність та бажання миру спорсменів з країни-терориста.

Володимир Зеленський на своїй сторінці у телеграм опублікував декілька фото, які демонструють умови українських спортсменів у стані війни. Президент України також прикріпив короткий, але зрозумілий текст.

Олімпійські принципи та війна – фундаментально протилежні одне одному. Росія повинна зупинити агресію й терор, і лише після цього можна буде говорити про російську участь у контексті олімпійського руху,
– написав Зеленський.

Раніше на абсрудне рішення МОК реагувала низка українських спортсменів, серед яких Жан Беленюк та Станіслав Горуна.

Український спорт в умовах війни

Футбольний стадіон / Телеграм Володимира Зеленського

Боксери в умовах війни / Телеграм Володимира Зеленського

Фехтувальники в умовах війни / Телеграм Володимира Зеленського

Умови допуску росіян згідно заяви МОК

  • Спортсмени можуть брати участь лише як "нейтральні атлети", і жодним чином не представляти свою державу чи будь-яку іншу організацію у своїй країні.
  • Лише спортсмени, які повністю поважають Олімпійську хартію, братимуть участь. Це ті, які не діяли проти миротворчої місії МОК, активно підтримуючи війну в Україні.
  • Також повністю дотримуються Всесвітнього антидопінгового кодексу та всіх відповідних антидопінгових правил і положень.