Олімпійський комітет Азії залюбки прийме на своїх турнірах спортсменів із Росії та Білорусі. Атлети цих ворожих країн, попри війну, можуть вийти на міжнародну спортивну арену.

До теми Жалюгідне посміховисько: росіяни хочуть потрапити на Олімпіаду через Азію та настільний теніс

Повернення, на яке ніхто не чекав

Такий шанс атлетам ворожих країн може дати ОСА.

Цікаво, що одразу після початку повномасштабного вторгнення в Україну МОК миттєво відреагував на участь росіян та білорусів на міжнародних змаганнях. Міжнародний олімпійський комітет попросив федерації різних видів спорту усунути від стартів спортсменів, країни яких напали на Україну.

Лише деякі види спорту не дослухались до прохання МОК. Наприклад, російські та білоруські тенісистки продовжують виступати на турнірах під егідою асоціацій WTA та ATP, але під нейтральним прапором.

Тепер МОК хоче всидіти на двох стільцях – і підтримати Україну, і повернути російських та білоруських спортсменів на міжнародну арену. Виходом для цього може послугувати Азія, яка вже зробила офіційну пропозицію Росії та Білорусі для участі в Азійських іграх.

Повернення росіян та білорусів може відбутись лише за серйозних вимог та за повного нейтралітету. Інакше спортсмен буде усунений від змагань.

OCA вірить в об'єднавчу силу спорту й у те, що всі спортсмени, незалежно від їхньої національності або паспорту, мають отримувати можливість змагатися. OCA запропонувала надати російським та білоруським спортсменам взяти участь у турнірах в Азії, включно з Азійськими іграми,
– йдеться в заяві.