Наприкінці вересня УЄФА оголосила про прийняття ганебного рішення повернути російські команди до 17 років до міжнародних змагань із футболу. За тиждень тим самим шляхом пішла і ФІФА стосовно збірних.
Читайте також "Поки в Україні гинуть люди, Росія не має грати у футбол": ексгравець Ліверпуля про рішення УЄФА
Тиск на УЄФА спрацював
Це рішення викликало шквал критики з боку національних футбольних асоціацій. Першою виступила з заявою Англія, яка заявила, що не гратиме з росіянами, попри рішення УЄФА, згодом до неї доєдналася ще низка країн із такою ж позицією. Мінспорту України також закликало ФІФА та УЄФА скасувати рішення про допуск росіян до міжнародних змагань.
Свою принциповість усьому світу продемонструвала і Швеція. Віцепрезидент конфедерації Карл-Ерік Нільссон пішов з посади керівника спортивної конфедерації своєї країни через те, що попри офіційну позицію шведів, став одним із трьох віцепрезидентів УЄФА, які проголосували за повернення росіян до офіційних матчів.
Така солідарність з Україною та неприйняття рішення УЄФА призвели до того, що президент футбольної асоціації Александер Чеферін був змушений переглянути плани повернення в європейський футбол російських спортсменів. Адже лобіювання інтересів країни, яка розв'язала найбільшу війну в Європі з часів Другої світової, викликало величезний розкол у керівному органі континентального футболу.
Усі ці події спонукали УЄФА внести питання до порядку денного на засідання Виконавчого комітету, що відбулося 10 жовтня.
На ньому футбольна організація змінила попереднє рішення та вирішила не дозволяти російським командам до 17 років повертатися до міжнародних змагань. Це дипломатично пояснили "відсутністю технічного рішення, аби дозволити російським командам зіграти".