Якби не було складно після перенесення Олімпійських ігор на 2021 рік, але останні дають все більше надії для українців на медалі. Українські борчині не є виключенням. Ледь не з кожних змагань дівчата привозять цілу гору нагород, що не може не тішити наше око.

Варте уваги Віра у власні сили та тренера допомагає показувати високий результат, – борчиня Оксана Лівач

Хто представить Україну на Олімпіаді-2020

• Оксана Лівач (50 кілограмів)
  • Тетяна Кіт (57 кілограмів)
  • Ірина Коляденко (62 кілограми)
  • Алла Черкасова (68 кілограмів)
  • Алла Белінська (76 кілограмів)

Оксана Лівач – одна з надій України на медалі у ваговій категорії до 50 кілограмів. 24-річна дівчина відзначається на килимі бійцівським характером. Її швидкість може завдати проблем суперницям. Хоча усі ми знаємо, що на Олімпійських іграх виступають лише найкращі.

Чемпіонат Європи, який відбувся у польській Варшаві, Оксана може додати собі у досвід. Лівач у сутичці за третє місце прикро програла росіянці Катерині Полєщук.

Цікаво Яскравий виступ українок та 8 "золото" Стадник: ексклюзивні емоції після ЧЄ з боротьби

"Срібло" з присмаком перемоги

На початку літа представниця Львівської області гарно виступила на меморіалі Зіолковського (Poland Open-2021), який відбувся у Варшаві (Польща). Українка посіла другу сходинку.

Чому ж "срібло" з присмаком перемоги? У фіналі Лівач зустрілась із однією з фавориток Олімпіади-2020 львів'янкою, яка виступає за Азербайджан Марією Стадник. На польській землі Марія на досвіді впевнено повела у рахунку. Але по ходу сутички включилась Лівач, яка скоротила перевагу у рахунку з триразовою призеркою Олімпіади.

Саме Марія буде однією з головних претенденток на золоту нагороду, а там побачимо… Стадник заявляла, що змагання були перевіркою власних сил перед Олімпіадою у Токіо. У Польщу приїхало багато конкуренток, які мають олімпійські ліцензії та є потенційними суперницями у боротьбі за перемогу у Японії.

• У доробку львів'янки вже три нагороди Олімпійських ігор. У 2008 році Марія вперше підійнялась на п'єдестал на головних змаганнях у кар'єрі кожного спортсмена – третє місце. Вже у 2012 та 2016 роках Стадник завоювала дві срібні нагороди у Лондоні та Ріо-де-Жанейро відповідно.
  • Перед майже кожним олімпійським циклом спортсменка говорила, що це її остання Олімпіада, але "золото", яке ще не здобула Марія, не давало спокою борчині. Тому у Токіо Стадник йде виключно за нагородою найвищого ґатунку.

Оксана у ексклюзивному інтерв'ю для Спорт 24 розповідала, що налаштовується на Олімпіаду дуже серйозно.

Марія Стадник – одна з легендарних спортсменок сучасності. Тому для мене велика честь змагатися з такими суперницями. У Токіо у мене є шанс, тому повинна використатись ним на повну. А там час покаже і розставить все на свої місця,
– сказала Лівач.

Лівач – Стадник відеоогляд

Тетяна Кіт терміново замінила Аліну Акобію-Грушину, яка отримала травму, у ваговій категорії до 57 кілограмів. Перед Олімпіадою-2020 Тетяна взяла "бронзу" у польській Варшаві.

Цікаво побачити Сльози та гімн України: як українські борчині розірвали чемпіонат Європи U-23 – відео

На неї чекало складне протистояння проти росіянки Валерії Коблової-Жолобової. Бронзовий фінал завершився не менш драматично. Дівчата показали красиву боротьбу на килимі. У підсумку – 8:9 на користь представниці Росії. Але українська команда попросила переглянути відеоповтор.

Після довгого обговорення судді змінили рахунок на користь Тетяни (8:7). Поки рефері вирішували долю "бронзи" було видно, що росіянка впевнена у своїй перемозі, але після зміни рішення посмішка з її обличчя миттєво зникла. Це була найдраматичніша сутичка усього турніру.

Коблова – Кіт відеоогляд сутички

Українка Ірина Коляденко першою серед українських борчинь вийшла у фінал, де боролась за звання чемпіонки Європи. Її суперницею стала непоступлива спортсменка з Угорщини Маріанна Шаштін. Коляденко продемонструвала класний рівень боротьби та заслужено перемогла.

Фінальна сутичка Коляденко проти Шаштін відеоогляд

• У 2019 році Коляденко стала срібною призеркою чемпіонату світу у Нур-Султан (Казахстан).
  • Наступного 2020 року у Римі Ірина взяла бронзову нагороду. У втішній сутичці українка виявилася сильнішою за представницю Румунії Христини Тунде Інчзе. Уродженка Ірпеня не залишила суперниці жодних шансів, не дозволивши набрати румунці балів. Зустріч завершилася розгромною перемогою Коляденко з рахунком 8:0.

Спортсменка не старається оцінювати свою форму, але "золото" на польській землі дало чітко зрозуміти, який високий рівень боротьби демонструє Ірина.

Алла Черкасова – найбільш досвідчена борчиня з України у Токіо. Тренерський штаб збірної України до останнього вирішував інформацію про те, хто саме поїде в Токіо у вазі до 68 кілограмів. Втім, на навчально-тренувальних зборах у Заросляку було прийнято рішення на користь Алли Черкасової.

Іншою кандидаткою на поїздку в Токіо у цій вазі була Аліна Бережна-Махиня з Донецької області.

Досягнення Черкасової: головне

• У далекому 2010 році стала чемпіонкою Кубка світу з боротьби, роком раніше здобула на цьому турнірі "срібло".
  • Черкасова – чемпіонка Європи (2019) у Бухаресті. На чемпіонаті одягала на свою шию одну срібну та три бронзові нагороди.
  • У 2018 році у Будапешті стала чемпіонкою світу. До цього лише у 2010 у Москві посідала третє місце.
  • У Мінську (2019) завоювала "бронзу" Європейських ігор.

Алла стала останньою з українок, яка здобула олімпійську ліцензію. Але, як вона це зробила, це було одне задоволення. Борчині потрібно було дійти до фіналу на ліцензійному турнірі у Болгарії. Белінська вийшла у фінал, де поборолась за "золото" змагань проти представниці Туреччини Ясемін Адар. Алла стала чемпіонкою турніру.

Відео сутички, яка принесла олімпійську ліцензію Белінській

Для 25-річної української борчині Олімпіада у Токіо буде дебютною у кар'єрі. Перед цим українка святкувала ще один успіх на чемпіонаті Європи. Алла у ваговій категорії 72 кілограми продемонструвала чудову боротьбу та вирвала "золото" у представниці Болгарії Юліанни Яневої 6-3. Белінська стала чемпіонкою Європи.

Переможний шлях Белінська продовжила і на Poland Open-2021. Українці не було рівних на польській землі. На шляху до "золота" вона здолала борчинь із Казахстану (5:4), Румунії (6:1), Росії (11:3) та Туреччини (5:4). У сутичці проти представниці Туреччини не обійшлось без челенджу, де судді знову винесли правильне рішення – "золото" Белінської.