Близько року переважна більшість федерацій дотримувалася такої лінії поведінки. Проте у березні 2023 року МОК під керівництвом Томаса Баха рекомендував повернути росіян до змагань під прикриттям "нейтрального" статусу, пише 24 Канал.

Читайте також Магучіх пояснила свою незвичну поведінку під час виступів конкуренток на чемпіонаті світу

Спорт не поза політикою

Очільник Міжнародного олімпійського комітету, як мантру повторює в усіх інтерв'ю наративи росіян, що спорт має бути поза політикою й атлети ні в чому не винні. Проте, коли їм запропонували підписати декларацію про нейтральність, а навіть не засудження дій своєї влади, то тут "запорєбрікові" політики одразу вмикалися. Вони заявляли, що в такому разі росіяни поїдуть на змагання на танках та називали таке рішення спортивним геноцидом.

Навіть після цього Томас Бах продовжував лобіювати інтереси росіян. Така інертність та млява позиція керівника МОК вилилась у те, що НОК Росії прийняв до свого складу нових членів з окупованих територій України. Тільки після цього Міжнародний олімпійський комітет виключив Росію зі свого складу. Але все одно залишив шанс, що окремі її спортсмени зможуть бути представлені на Олімпіаді-2024 у "нейтральному" статусі.

Таку ганебну поведінку Томаса Баха протягом останніх місяців прокоментувала українська чемпіонка Ярослава Магучіх. Вона розклала по поличках, чому МОК помиляється, коли заграє з росіянами та пояснила, що спорт не може бути поза політикою:

Томас Бах каже, що у всіх є права, не змішуємо політику та спорт, але, у нас скільки дітей загинуло від ракетних атак, багато спортсменів теж загинули. І вони теж могли б спокійно собі представляти нашу країну на міжнародному рівні, показувати результат, але вони цього вже ніколи не зможуть зробити. В них це право і можливість забрала Росія. І спортсмени в Росії, які мовчать, нічого не говорять, ну, як можна їх допускати до змагань?

До теми Стали янголами спорту: скільки українських спортсменів загинуло за час війни

Зазначимо, що Ярослава Магучіх у 2023 році продемонструвала найкращі результати у своїй кар'єрі. Вона виграла чемпіонат Європи у приміщенні, чемпіонат світу з легкої атлетики та Діамантову лігу. В останньому змаганні з переліку Ярослава тріумфувала другий рік поспіль та стала першою українською спортсменкою в історії, кому таке вдавалося.