Зокрема, навесні планується велика благодійна гра у Фінляндії. Кореспондентка 24 Каналу Анна Черненко розповіла про те, як військовим вдалось повернутися на льодову арену, де раніше вони тренувалися як хокеїсти.

Читайте також Політв'язень Януковича та відданий фанат Динамо: біографія Сергія Павліченка

Повернення у рідні стіни

На льодовій арені у Харкові зустрілись військові, які до великої війни були хокеїстами. Мовиться про спортсменів хокейного клубу "Витязь" (Харків). Кілька військових зустрілися зі своїм клубом та отримали від нього волонтерські вантажі.

Для захисників зустріч була важливою, адже вони повернулися в атмосферу, яку дуже люблять та якій віддавали багато років свого життя.

Багато спогадів, пов'язаних з цією ареною. Я дивлюсь на трибуни й бачу тут багато людей, посмішки дітей. Це як повернення на кілька років назад,
– розповів Олексій Лазоренко, військовий, ексгравець збірної України з хокею.

Коли розпочалось повномасштабне вторгнення, Олексій чітко визначив, що як чоловік, має йти захищати свою родину, місто та країну. Він у своєму виборі піти в ЗСУ не сумнівався.

"Бойове поранення отримав у Бахмуті на штурмі дому. У мене була можливість списатися, але я продовжив служити, оскільки я маю військовий досвід та знання", – зазначив Дмитро, військовий, хокеїст-аматор.

Колишні хокеїсти, які служать у ЗСУ, приїхали до рідного Харкова: дивіться відео

Загалом 9 членів хокейного клубу "Витязь" вступили до лав ЗСУ та інших підрозділів. Зокрема, два чоловіки служать у Нацполіції.

Ми не могли стояти в стороні, наше завдання почалось із бажання допомогти конкретно цим хлопцям. А потім, коли зв'язки розрослися, наш фонд почав допомагати цивільному населенню,
– розповів Роман Микутін, президент хокейного клубу "Витязь".

Велика гра у Фінляндії

Через безпекову ситуацію хокейний клуб не може проводити змагання в Харкові, але зараз проводить їх за межами України: у Польщі та Естонії. Зокрема, на цих великих спортивних змаганнях збирають кошти для військових та цивільних, які постраждали внаслідок російської агресії.

Навесні 2024 року запланована гра у Фінляндії.

"Це буде велика підтримка України та ветеранів хокею НХЛ. Звичайно, там буде і команда з України", – зазначив Роман Микутін.

Можливо, на цю гру відпустять і деяких військових, які знову зможуть насолодитись духом змагання.

Українські спортсмени віддають життя на війні

  • На Донеччині загинув наставник чернігівської СДЮШОР із футболу "Юність" Всеволод Бодун із позивним "Тренер". Прикра звістка надійшла 22 листопада. Під час виконання бойового завдання біля Бахмуту підрозділ "Тренера" потрапив під ворожий артобстріл. На жаль, Всеволод Бодун не вижив.
  • Чемпіон світу з кікбоксингу Сергій Лисюк підірвався на міні під час бойового завдання. Певний час він перебував у реанімації в Дніпрі. Через травми Сергію довелося ампутувати ногу. Однак попри це лікарі, на жаль, не змогли врятувати воїна.
  • 50-річний дитячий тренер та ексфутболіст Сергій Чмир загинув на Донбасі. Він намагався врятувати побратимів під час бою з окупантами. Однак рятуючи захисників, Сергій загинув і сам.