Без росіян у Сеулі

Міжнародна федерація фехтування (FIE) однією з перших дозволила росіянам та білорусам повернутись у змагання. Організація допустить спортсменів з країн-терористок лише у нейтральному статусі.

До теми Вперше за 8 років: Україна здобула "бронзу" на юніорському чемпіонаті світу з фехтування

Втім і такий підхід не вітається багатьма країнами. До прикладу, Норвегія відмовилась пускати росіян та білорусів на гран-прі у своїй країні. Також представників цих країн не буде на турнірі у південнокорейському Сеулі.

FIE не погодила з організаторами список спортсменів з РФ та РБ, яким буде дозволено виступити у Південній Кореї. Це дозволило українським фехтувальникам заявитися на змагання, адже через заборону уряду це було б неможливо в разі допуску терористів.

Росіяни ниють

Звісно ж, такий підхід викликав скиглення в Росії. Місцева федерація фехтування на чолі з Ільгаром Мамєдовим вимагає від FIE скасувати гран-прі у Сеулі.

Російські спортсмени не їдуть на етап в Сеулі, бо ми не отримали права на участь. Немає списку з нашими спортсменами, тренерами, персоналом, медичним штабом. Жодного пояснення нам не надали. Ми будемо писати листа, щоб скасували гран-прі в Сеулі. Він є відбірним до Олімпіади в Парижі. Якщо ми не змогли поїхати, то нехай скасовують його. Все, що потрібно було, ми відправили,
– ниє Мамєдов.

Читайте також Федерація фехтування України подала позов до CAS проти допуску росіян до міжнародних змагань

Світ фехтування протестує проти рішення FIE

Чимало європейських федерацій відмовилися від проведення змагань за участі росіян. Наприклад, Німеччина скасувала Кубок світу з жіночої рапіри. Також відмовилися проводити змагання за участю росіян та білорусів Фінляндія, Данія, Польща та Франція.

Багато фехтувальників з усього світузакликали МОК та FIE переглянути своє рішення. При цьому Федерація фехтування України вирішила бойкотувати змагання за участю Росії та Білорусі.