Поразки Ломаченка, фіаско Барселони та Ferrari: головні спортивні розчарування 2020 року

27 грудня 2020, 19:00
Читать новость на русском

Через пандемію коронавірусу 2020 рік не був багатим на спортивні події, але розчарувань не бракувало. Поразка Ломаченка, несправедливе рішення матч Швейцарія – Україна, несподіваний провал Феррарі та футбольного гранда Барселони. Фанати спорту лише молились Богу, щоб цей складний рік вже нарешті швидше закінчився.

Спорт 24 зібрав найбільші розчарування цього нелегкого 2020-го року, року боротьби спорту з коронавірусом. Поїхали!

Варте уваги Від зашквару Ломаченка до скасованого матчу збірної: головні скандали в українському спорті 2020

Поразка бляклого Ломаченка та відсутність реваншу

Теофімо Лопес вважався найскладнішим серед усіх суперників Василя Ломаченка. Цей бій міг принести українцю звання абсолютного чемпіона світу у легкій вазі. Але не судилось. Американець забрав з-під носа надію не лише у Ломаченка, а й у всіх українських прихильників боксу. Це той поєдинок, коли гучних заяв було значно більше, ніж самого бою.

Ломаченко попри довгу підготовку блякло виглядав протягом усіх 12 раундів. Не дивно, чому судді одноголосно віддали перемогу американцю. Та все ж таки рішення арбітрині Джулі Ледерман викликало чимало обурень зі сторони української команди. Схоже, вона не надто добре дивилась бій, тому віддала Василю лише один раунд.

Тепер про її рішення ніхто навіть не згадує. Боксери заліковують травми та продовжуватимуть підготовку до наступних двобоїв. Єдине невирішене питання залишається: "Чи буде реванш?". У контракті його немає, а Лопес навідріз відмовляється від другого бою. Він не бачить сенсу проводити поєдинок, у якому він і так знову стане переможцем. Українська ж сторона всіма силами намагається довести протилежне.

Американці досить одіозно робили гучні заяви у сторону Василя. А останнім часом їх думка кардинально змінилась. Лопес-старший все частіше хвалить українця. Цікаво, чому їх враження про Ломаченка так швидко змінилась. Можливо, вони таки бояться другого поєдинку та можливої поразки свого підопічного. Чи буде реванш вирішить лише час та наполегливість боксерів. Побачимо.

Негативний рекорд Луніна та провал українців у Європі

Українських легіонерів у Європі вистачає, але от їх гра бажає бути кращою. Лише одиниці змогли стати вожаками команд, як це зробили Руслан Маліновський та Роман Яремчук. А от інші "збірники" і не тільки стали повним розчарування.

Андрій Лунін перейшов у Реал з напрямком на перспективу. Але головний наставник "Королівського клубу" Зінедін Зідан так і не довірив місце у рамці воріт українцю бодай в одному з офіційних матчів. Цікаво, скільки ще часу прийдеться доводити голкіперу збірної України свою кваліфікацію тренеру "вершкових". Чи на Луніна чекає чергова оренда наступного року, а може і зміна клубу.

Олександр Зінченко та Андрій Ярмоленко також не ловлять зірок у АПЛ. Останні все ніяк не може знайти форму після численних травм. Якщо керманич МанСіті Хосеп Гвардіола впевнений у розвитку Зінченка, то місце Ярмоленка у скромному Вест Хемі не є таким стабільним. Керівництво клубу висунуло думку й взагалі продати українця, щоб здійснити трансфер чемпіона світу.

Якщо звернути увагу на більш молодих українських легіонерів, то тут головним розчарування року став екскарпатівець Мар'ян Швед. Схоже, 23-річний півзахисник не зрозумів, що рівень гри у Європі та українському чемпіонаті, як відстань між небом та землею. Спершу його перехід у Селтік вважався хорошим прогресом. Але там одразу дали зрозуміти, якщо гравець не буде "пахати", то ніхто тримати його у команді не буде. Далі було пониження у розвитку – бельгійський Мехелен. Але і там Мар'ян, який феєрив у Львові, не зумів показати свій клас. Він за словами керівництва, "забив" на власний розвиток та добив це все скандальною поведінкою. Схоже, збірна Україна "загубила" талановитого гравця у лінію атаки.

Сенсація Ferrari у Формулі-1

Ніхто б і подумати не міг перед сезоном, що провалиться серед усіх команд саме Ferrari. Лише 6 місце Кубка конструкторів. Такого ганебного результату "червона ракета" не знала ще з далекого 1980-го року. Їх боліди перетворились із справжніх ракет на повільних равликів.

З чого все почалось? Наприкінці минулого сезону мотори "Скудерії" стали одними із найпотужніших серед усіх команд у Формулі-1. Після цього багато, хто почав здогадуватись, що тут є щось "нечисте". Офіційно звичайно ніхто цього не розголошував. Якщо це вийшло у світ, то дискваліфікація команди була б неминучою.

Хоча все минуло "тихо", але Ferrari таки довелось завершити свої махінації. Команда внесла корективи у розробку мотора, що відразу позначилось на результатах гонщиків. Вже після стартових гонок команда визнала помилки та заявила, що не зможе додати собі у актив цей сезон.

Єдиним світлим проміння Ferrari став Шарль Леклер. Йому двічі вдалось підійнятись на п'єдестал. Попри це менеджмент Ferrari відкрито заявив, що потрібно розробляти більш потужний мотор. Тому до 2022-го року чекати потужних результатів від "червоної фурії" не варто.

Німецький пілот Себастьян Феттель підтвердив слова представників команди та й взагалі заявив, що його шлях з Ferrari добігає свого логічного кінця.

УЄФА та УАФ – розчарування року у справі матчу Швейцарія – Україна

Матч проти Швейцарії мав стати вирішальним для підопічних Андрія Шевченка у Лізі націй. Але коронавірус був сильніший за всіх суперників. Зустріч в Люцерні була скасована 17 листопада через COVID-19 у збірній України.

Все б нічого, якби у день гри позитивні результати були у трьох гравців команди. Цікаво, що до поїздки у Швейцарію в збірній України також фіксувалися випадки коронавірусу. Та це не завадило провести гру з Німеччиною.

У підсумку 17 листопада українську делегацію відправили на карантин. Україна була готова зіграти матч наступного дня здоровими гравцями, їх кількість була достатньою для проведення поєдинку. Але швейцарська позиція була твердою – привезти іншу команду. Таке завдання Україна розв'язати не могла.

До теми Україна отримала технічну поразку за матч зі Швейцарією

25 листопада, це дата, яка назавжди запам'ятається всіх прихильникам футболу в Україні. УЄФА присудив Україні технічну поразку. Там вважають, що гра не відбулася з вини української сторони. Українська асоціація футболу подала апеляцію, у якій вимагає скасувати рішення УЄФА про технічну поразку України та пропонує два варіанти: або перенести поєдинок на іншу дату, або вирішити результат за допомогою жеребу, як це прописано у регламенті Ліги націй.

Наразі невідомо, коли представники УЄФА будуть розглядати апеляцію. Така тактика УАФ виявилась провальною. А поки збірна понизилась у Лігу В. Такого повороту подій ніхто не очікував. Страшний сон став реальністю.

10 голів у ворота Шахтаря від Боруссії М. Серйозно?

Груповий етап ліги чемпіонів для Шахтаря розпочався куди вдаліше – перемога на виїзді над Реалом, "суха" нічия з непоступливим Інтером. Майже ідеальний старт. А далі протягом двох турів на команду Луїша Каштру чекав справжній жах. Хто б подумав, що посередня Боруссія Менхенгладбах зможе за два матчі наколотити у ворота "гірників" 10 м'ячів.

У першій зустрічі ще спочатку матчу стало зрозуміло, що Шахтарю буде важко довести зустріч бодай до нічиєї. Складалось враження, що гравців Боруссії значно більше, а результативні удари влітали у ворота немов у порожні. У підсумку 0:6. Аж 0:6? Ніхто б не повірив у такий результат перед поєдинком.

Як Боруссія М вщент знищила Шахтар дивіться відео

Наступний виїзний матч мав стати реваншем для "помаранчево-чорних", але знову щось у механізмі "гірників" зламалось. Після першої 45-хвилинки рахунок зустрічі вже був 3:0 на користь німецького клубу. Ще одного разу вони змусили Пятова виймати м'яч з власних володінь. У підсумку – 4:0.

Жахлива гра Шахтаря не похитнула тренерське крісло португальського фахівця. Але змусила задуматись вболівальників. Феєричні сезони Шахтаря під керівництвом Луческу та Фонсеки залишились в минулому. Тепер лише посередні матчі на чолі з Каштру. Це не той донецький непереможний клуб, який боялись у Європі. Цікаво, скільки ще Каштру протримається на тренерському містку клубу.

Навіть такі результати дозволили "гірникам" продовжити єврокубковий сезон на весні у Лізі Європи.

Розчарування для Шахтаря – Луческу очолив Динамо

23 липня Луческу сенсаційно очолив Динамо. "Містер", який віддав 12 років роботі у Шахтарі, буде керувати їх одвічним суперником. 2020-й, зупинись, будь ласка. Саме так подумали у футбольній спільноті. Фанати Динамо були обурені таким рішення президента клубу Ігоря Суркіса.

Ще більше розлютились фанати Шахтаря і сам донецький клуб. Керівництво "гірників" були готові відкрити пам'ятник Луческу, за ті високі досягнення, які показував Шахтар під його керівництвом. Тепер у нього два варіанти: пам'ятник викупить київський клуб або ж він так і стоятиме десь у кутку тренувальної бази донеччан, накритий темним полотном.


Пам'ятник Мірчі Луческу / Фото: ФК Шахтар

Попри тотальну критику зі сторони вболівальників результати під керівництвом фахівця не змусили себе чекати. Першу частину сезону в УПЛ київський клуб завершив у статусі лідера. У Лізі чемпіонів кияни показали гідну гру та на весні зіграють у Лізі Європи. Можливо, думка київських фанатів до 75-річного наставника зміниться. Але в це мало віриться.

Мессі не рятівник Барселони

Барселона – Баварія 2:8. Вам здасться, що це лише сон. Але ж ні. Це рахунок у Лізі чемпіонів. Той день гравці клубу з Іспанії воліють стерти з пам'яті. Стільки Барселона ще не пропускала. Вони з шаленим гуркотом вилетіли з Ліги чемпіонів, не здолавши чвертьфінал. Після цього розгрому про своє майбутнє в клубі серйозно задумався Мессі. Декілька лідерів клубу заявили про намір покинути команду, якщо це принесе позитивні зрушення у гру.

Тоді іспанці грали ще під керівництвом Кіке Сетьєна, якого згодом змінив Куман. Того сезону остання надія була якраз на євротурнір. До цього команда не змогла здобути жодного трофею. Але й у Лізі чемпіонів не судилось. Барселона вперше з 2014-го року залишилась без трофеїв.

Довгою була епопея навколо долі Ліонеля Мессі у Барселоні. Його активно сватали у гранди, серед яких був і МанСіті Зінченка. Але все завершилось безрезультативно для інших – аргентинець залишається у Каталонії. Але, як не старається нападник він один не зможе принести максимальний результат команді у кожному матчі.

У підсумку за 14 турів каталонці посідають незвичну для себе 5 сходинку у іспанській Ла Лізі. Вище команди Рональда Кумана Реал Сосьєдад та Вільярреал. Що? Це реально? Виходить, що так. Іспанці під керівництвом нідерландського наставника часто перетримує м'яч у атаках, що призводить до втрати м'яча.

У атаці немає потужної підтримки для Лео. Наче Антуан Грізманн старається створювати гостроту. Але гра француза достатньо нестабільна. Вистрілив молодий Ансу Фаті, але і тут головний біль для керманича – травма.

Виступи на єврокубковій арені були кращими. Барсі вдалось вийти у плей-офф Ліги чемпіонів із другого місця. П'ять поспіль перемог та лише одна поразка в останньому турі від Ювентуса дозволила каталонцям святкувати успіх у турнірі.

Прокляті товариські матчі збірної України

7 жовтня збірна України зіграла товариський матч проти Франції. Здавалось, що це лише контрольна зустріч і нічого погано не може бути. Але ж ні. На українську команду чекав розгром. Ще до перерви рахунок зустрічі був 4:0 на користь господарів. Ще три результативні удари влетіли у ворота Георгія Бущана після відпочинку.

Єдиний гол у складі команди Шевченка забив Віктор Циганков, який перетворився на справжнього лідера збірної. Хоча, це був товариський поєдинок, але з дуже неприємним смаком.

Франція – Україна відеоогляд провалу команди Шевченка

Щось цього року на суперників у контрольних матчах українцям не щастило. Поляки теж стали на шляху підопічних Шевченка. Збірна Єжи Бржечека не могла розраховувати на декількох гравців основи, у тому числі на лідера Левандовського. Але, це не завадило польській команді святкувати успіх.

Наприкінці зустрічі Пйонтек відкрив рахунок. А на 60-й хвилині завдяки удару Модера Польща збільшила рахунок – 2:0. Для багатьох вболівальників так і залишається загадкою, навіщо було втомлювати футболістів у матчі з поляками перед складними поєдинками Ліги націй проти Німеччини та Іспанії.

Польща – Україна відеоогляд

Відібране олімпійське "срібло" Семеренко

Наприкінці вересня спортивний арбітражний суд (CAS) виніс рішення щодо порушення антидопінгових правил російською біатлоністкою Ольгою Вілухіною, яка на Олімпіаді у Сочі 2014 року здобула "срібло" змагань, а українка Віта Семеренко була третьою. CAS виправдав росіянку та повернув їй срібну нагороду. Одна з сестер Семеренко знову була змушена тримати бронзову медаль.

Таке рішення засмутило не лише українських вболівальників, а й італійську біатлоністку Карін Оберхофер, яка недовго раділа бронзовій нагороді.


"Бронза" Віти Семеренко та Олімпіаді-2016 / Фото: Getty Images

Також CAS частково задовольнив апеляцію Ольги Зайцевої. Її результати на Олімпійських іграх залишаться анульованими, але суд скасував довічне відсторонення від участі на Олімпіаді.

Таблиця коефіцієнтів УЄФА: тернистий шлях України

Як не старались українські клуби у єврокубках, але витягнути Україну вище Шотландії так до 2021-го року і не вдалось. Різниця між країнами склала 0,425 бала. "Зимувати" Україна йде 12-ю, зберігши дві команди на євроарені. Непогано! Але зважаючи на представників обох країн прикро, що українцям таки не вдалось вистрибнути впритул до топ-10 найкращих.

Через досить таки нестабільні результати клубів Україна й взагалі могла віддати своє місце Туреччині. Небезпечний суперник малими, але впевненими кроками наближався до української сторони. Однак останній тур групових етапів єврокубків розставив все на свої місця. Лише з допомогою невдалих матчів турецьких клубів Україні вдалось втриматись у дванадцятці найкращих у таблиці коефіцієнтів УЄФА. 2 поразки турецьких клубів допомогли Україні. Цю країну ми випереджаємо вже на 1,6 бала.


Топ-15 таблиці коефіцієнтів УЄФА / Скриншот з сайту УЄФА