Іван Шмуратко мав представляти Україну в командному турнірі з фігурного катання, що стартує у день відкриття Ігор-2022. Але через підтверджений позитивний тест на коронавірус в Івана Шмуратка, він не зможе допомогти команді.

Нагадаємо Український фігурист відповідав англійською на запитання російських журналістів на Олімпіаді

Згідно з регламентом проведення змагань, допускається участь у турнірі в трьох видах замість чотирьох. Відтак Україну представлятиме Софія Голіченко та Артем Даренський у спортивних парах, Олександра Назарова та Максим Нікітін у танцях на льоду та Анастасія Шаботова у жіночому одиночному катанні.

"Наразі відчуваю спустошення, на жаль, коронавірус втрутився в мої Олімпійські плани. Дуже хотів допомогти нашій команді і відчути цю незвичайну атмосферу змагань. Я бажаю здоров'я і успіху своїм друзям і партнерам по команді, буду тримати за них все, що можна тримати, поки що дистанційно, і чекаю на своє повернення на Олімпійський лід як можна скоріше", – розповів Іван Шмуратко.

Наразі фігурист почувається добре і прагне виступити в індивідуальному турнірі, який розпочнеться 8 лютого.

Коронавірус в збірній України на Олімпіаді-2022

  • Шмуратко став не першим українцем, в якого виявили коронавірус по прибутті в Пекін. До цього позитивні тести здав головний тренер збірної з біатлону Юрай Санітра. Його відправили на сім днів на самоізоляцію.
  • Також позитивний тест на COVID-19 здав помічник Санітри – Ігор Ященко. Та повторний тест українського тренера, на щастя, виявився негативним.
  • Натомість у двох представників команди (не тренерів чи спортсменів) таки були підтверджені випадки коронавірусу. І їх теж відправили на самоізоляцію.
  • Та чи не найбільша втрата – біатлоністка Олена Білосюк. Її теж відправили на самоізоляцію, і невідомо, чи вона встигне виступити на Іграх-2022. Їй на заміну вже відправилася інша біатлоністка Анастасія Меркушина.