Європейська конфедерація фехтування (EFC) провела конгрес організації у Кракові, де відбуваються Європейські ігри-2023. На ньому було розглянуто питання щодо заборони участі росіян та білорусів у міжнародних змаганнях.

Читайте також Різка реакція FIE: росіянку, яка підтримувала вторгнення в Україну, відсторонили від ЧЄ

Перші правильні кроки у фехтуванні, але цього замало

Організація продовжила відсторонення російських та білоруських спортсменів від змагань. Також було призупинено членство федерацій країн-агресорок. Це рішення Конгрес організації прийняв на підставі звернення Федерації фехтування України.

За відсторонення проголосували 23 члени Конгресу, 11 виступили проти, а ще два утрималися. Але це рішення розповсюджується тільки на молодіжні турніри під егідою EFC.

Можна вважати, що це перша перемога українського фехтування у Кракові. Ми надзвичайно раді, що нас нарешті почули та підтримали! Сподіваємося, що Міжнародна федерація фехтування наслідує приклад Європейської конфедерації фехтування і також застосує санкції проти Федерацій фехтування Росії та Білорусі, чия діяльність підриває основи організації міжнародного спорту та кидає тінь на всю світову фехтувальну спільноту,
– прокоментував президент Федерації фехтування України Михайло Ілляшев.

Водночас на дорослих змаганнях у Європі представники Росії та Білорусі будуть присутні, адже вони проводяться під егідою Міжнародної федерації фехтування (FIE), яка у березні повернула "нейтральних" спортсменів.