Як Кріштіану Роналду прибрав пляшки Coca-Cola

Все розпочалося з того, що 14 червня Кріштіану Роналду провів пресконференцію перед стартом на Євро-2020. перед своїм виступом він прибрав пляшки Coca-Cola, які стояли перед ним. І порекомендував журналістам пити воду.

Як це було Роналду влаштував антирекламу одному з топ-спонсорів Євро-2020: відео

При цьому що Coca-Cola – один з головних спонсорів Євро-2020.

Все через те, що Роналду є активним противником цукру та солодких газованих напоїв. Він дотримується різноманітних дієт, і не дозволяє газовані напої своїм дітям.

Дивіться відео, як Роналду прибрав Coca-Cola під час пресконференції

Як це вплинуло на Coca-Cola

Вже на наступний день іспанське видання Marca написало, що ця витівка коштувала Coca-Cola 4 мільярди доларів. Адже перед цією пресконференцію акції компанії коштували 56,18 долара (саме з такою ціною закрилися торги на біржі в п'ятницю). А після вчинку Роналду впали до 55,24 долара. Це підтверджували дані Нью-йоркської фондової біржі.

Загалом вартість компанії обвалилася майже на чотири мільярди доларів – з 242 мільярдів доларів до 238 мільярдів доларів.


Падіння ціни на акції Coca-Cola станом на 14 червня / Дані NYSE

От тільки виявилося, що вчинок Роналду та падіння акцій Coca-Cola жодним чином не пов'язані. Саме падіння відбулося через те, що компанія виплатила дивіденди своїм акціонерам. Вона це робить кожного кварталу – чотири рази на рік. І після цього акції падають в ціні, адже з них вираховують вартість виплачених дивідендів. 14 червня це було 0,42 долара (падіння може бути й більше, адже деякі інвестори, котрі довший час тримали акції в портфелі, продають їх та фіксують прибутки).

Роналду запустив флешмоб

Але вчинок Роналду та пов'язаний з цим інформаційний бум породив цілий флешмоб.