7 травня в Катарі стартує чемпіонат світу з дзюдо. Прикриваючись ганебними рекомендаціями МОК, Міжнародна федерація дзюдо дозволила спортсменам з країн-агресорів брати участь у змаганнях під виглядом нейтральних атлетів.

До теми "Бойкот – не смерть для нашого спорту, а потрібна міра": тренер збірної України підтримав НОК

Білодід: Спортсмени Росії не можуть брати участь у змаганнях

Не секрет, що більшість спортсменів у Росії є чинними військовослужбовцями. Тож не дивно, що до заявки на ЧС-2023 з дзюдо потрапили одразу 7 представників ЦСКА. Така нахабність росіян обурила дворазову чемпіонку світу та бронзову призерку Олімпійських ігор 2020 Дар'ю Білодід. Адже наявність військовослужбовців РФ суперечить умовам допуску представників країни-агресора, які прийняв МОК.

Гнівний пост із засудженням дій IJF українська дзюдоїстка опублікувала у своєму Instagram.

"Через тиждень розпочинається чемпіонат світу в Катарі, на який українська збірна готувалася та планувала їхати. Але в останній день реєстрації на змагання на міжнародному сайті в заявках з'являються представники Росії – країни-терориста.

Але найцікавіше не це. Нещодавно Міжнародний Олімпійський комітет надав рекомендації міжнародним спортивним федераціям, і там було чітко написано, які спортсмени Росії не можуть брати участь у змаганнях, а саме атлети, які перебувають на контракті у збройних силах і МЗС Росії або Білорусі. Але ж саме всі ті люди, які виступатимуть на чемпіонаті світу – військовослужбовці. Ось так нонсенс, чи не так?

Я вважаю, що допускати на міжнародні змагання військовослужбовців країни терориста, які кожного дня вбивають українців, це неприпустимо. Це зовсім не про спортивні цінності. Це низько", – написала Білодід.