Дзюдо прогнулось під росіян

Міжнародний олімпійський комітет схвалив резонансне рішення щодо допуску спортсменів з Росії та Білорусі. Попри війну в Україні, організація вирішила дозволити федераціям пускати на змагання гравців з цих країн.

До теми Чому російські "нейтральні" спортсмени – це ті ж "зелені чоловічки", які захоплювали Крим

Після цього федерації, які чекали на привід для запрошення росіян, почали про це заявляти. Черговим видом спорту, у який повернуться спортсмени з країн-терористок, стане дзюдо.

Виконком Міжнародної федерації цього виду спорту ухвалив рішення про дозвіл росіянам та білорусам на участь в міжнародних турнірах. При цьому вони мають виступати під нейтральним прапором та не підтримувати війну в Україні.

Нейтральністю і не пахне

Одразу ж після цього з російської федерації дзюдо надійшла заявка на чемпіонат світу, який пройде з 7 по 14 травня в Катарі. До списку увійшли 11 спортсменів – вісім чоловіків та три жінки.

На сайті Міжнародної федерації дзюдо ця команда значиться як "Індивідуальні нейтральні атлети". Втім як виявилось, у заявці росіян присутні аж семеро представників ЦСКА. Тобто ці спортсмени належать до армії РФ:

  • Ніяз Ільясов – старший лейтенант ЗС РФ
  • Тамерлан Башаєв – старший сержант ЗС РФ
  • Міхаїл Ігольніков – прапорщик ЗС РФ
  • Інал Тасоєв – прапорщик ЗС РФ
  • Александра Бабінцева – лейтенантка ЗС РФ
  • Мадіна Таймазова – прапорщиця ЗС РФ
  • Сабіна Гільязова – член ЦСКА

Читайте також Прихильники кривавих рублів: які спортивні федерації допустили росіян до змагань

Україна бойкотуватиме?

При цьому у федерації зазначали, що спортсмени з Росії будуть проходити перевірку на непричетність до війни в Україні. Це рішення обурило провідного українського дзюдоїста Богдана Ядова.

Чемпіонат світу завжди був моєю мрією і вона дуже близька. IJF допустила спортсменів з Росії та Білорусі. Не буду писати про справедливість, я давно зрозумів, що її немає, але чому в останній день? Я три місяці віддавав всі сили і готувався до здійснення своєї мрії. Як можна проявляти таку неповагу до наших дзюдоїстів? Чи може ви злякалися реакції світу? Тоді це ще більш обурливо,
– заявив Ядов.

Відзначимо, що раніше тренер збірної України Віталій Дуброва пообіцяв бойкотувати чемпіонат світу у разі допущення туди спортсменів з Росії та Білорусі. До слова, Міжнародна федерація дзюдо вже вдруге реабілітовує росіян та білорусів під час війни.

Вперше вони допустили представників країн-терористок влітку минулого року. Однак після цього Україна знялась із кількох змагань, після чого росіян та білорусів знову усунули від них у вересні.