Рішення щодо заборони поширюється на усі змагання, в тому числі на відбіркові турніри до Олімпійських ігор. Ухвала уряду стала відповіддю на рекомендацію МОК щодо допуску російських та білоруських спортсменів до змагань..

Читайте також "Таких ватників треба гнати в три шиї": Гутцайт отримав на горіхи від олімпійської чемпіонки

Офіційний бойкот змагань за участю росіян

Новину про заборону повідомив міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов. За його словами, протокольне рішення було подане за пропозицією міністра молоді та спорту України, а також президента НОК України Вадима Гутцайта.

На засіданні Уряду ухвалене протокольне рішення за пропозицією колеги Гутцайта про те, що ми беремо участь у відбіркових змаганнях тільки там, де нема росіян. Відповідно, участь поза межами цих критеріїв може бути підставою для позбавлення федерацій статусу національної,
– розповів Немчінов.

Поки що деталі рішення уряду невідомі. Таким чином, велика кількість українських спортсменів опиниться перед вибором – продовжувати кар'єру чи завершити. Адже відомо, що, наприклад, Міжнародна федерація фехтування дозволила участь у своїх змаганнях росіянам та білорусам. Тож це буде удар в першу чергу по українськім спортсменам.

Рішення уряду Олег Немчінов аргументував наступним чином:

Що робити самим спортсменам? Знаєте, я нікому не побажаю... Учора був на черговому похороні свого доброго знайомого, який віддав понад 20 років легкій атлетиці, і загинув на Харківському напрямку. І в якого залишилося троє дітей. Він добровільно пішов на другу війну. І прослужив він не на кухні, якщо можна так сказати. Тобто він був у бойових підрозділах. Так от я хочу сказати нашим колегам-спортсменам, які переживають, що через заходи МОК та допущення росіян чи білорусів до змагань, а відповідно українці не зможуть взяти участь, що поламається кар'єра чи щось інше. Зате залишиться життя ваше і ваших дітей, – заявив міністр Кабінету міністрів України.

Думки українських спортсменів щодо бойкоту

Зазначимо, що в українських спортсменів немає одностайної думки з цього приводу.

Ольга Харлан вважає, що українці повинні виступити на Олімпіаді-2024. А вимагати заборону на участь спортсменів з Росії та Білорусі потрібно іншими методами.

Проти бойкоту висловлювався дворазовий призер Олімпійських ігор Олег Верняєв.

Якщо хлопці воюють, це не означає, що ми повинні сидіти вдома і віддавати всі медалі росіянам. Я думаю, що ми повинні теж виїжджати, воювати на своєму спортивному фронті та завойовувати якомога більше медалей,
– заявив Верняєв.