1 серпня 2021 року всі футбольні вболівальники в Україні були ошелешені новиною, що Шевченко – більше не головний тренер збірної України. В нього закінчився контракт, який не стали продовжувати. Хоча Шевченко та його тренерський штаб вивели збірну України у чвертьфінал Євро-2020, і продовжували боротьбу за путівку на чемпіонат світу.
Не менш ошелешені вболівальники виявилися, коли 7 листопада Шевченко офіційно очолив Дженоа. Команда на той час перебувала серед аутсайдерів чемпіонату Італії. Виправити ситуацію не вдалося – за 11 матчів лише одна перемога (і та в Кубку Італії). Натомість шість разів його команда програла. Тож через 69 днів Шевченко вже не був головним тренером Дженоа.
До теми Зеленський відреагував на звільнення Шевченка: кличе в Україну
При цьому, за даними ЗМІ, в клубі його не звільнили. А лише відсторонили від тренувальної роботи, продовжуючи платити зарплату. Це зробили для того, щоб не виплачувати йому чималу компенсацію за розірвання договору. І платитимуть доти, доки він не знайде нову роботу.
Ясна річ, що так тривати довго не може. І невдовзі Шевченко може повернутися до тренерської роботи. Питання – де саме.
Повернутися до рідних пенатів
Чи не найбільше інформації в цей час про те, що Шевченко може очолити Динамо. Для нього це рідний клуб, сюди він повернувся закінчувати кар'єру футболіста.
Детальніше Динамо зацікавлене у запрошенні Шевченка, – ЗМІ
Та є одна проблема – Мірча Луческу. В нього контракт з київським клубом як мінімум до літа 2023 року (хоча президент команди Ігор Суркіс згодом обмовився про те, що контракт до літа 2024 року). Звільняти його поки причин немає. В минулому сезоні він оформив з командою требл, зараз теж продовжує боротьбі за чемпіонство. Футболісти висловлюють суцільне задоволення від роботи з ним.
Відтак змінювати одного тренера, який дає результат, на іншого, хоч і легенду клубу – дещо ризиковано. Окрім того, Шевченко ніколи не працює сам, а зі своїм тренерським штабом. За повідомленням ЗМІ, річний бюджет на тренерський штаб в Дженоа складав 7 мільйонів євро (сам Шевченко отримував 1,8 мільйона євро). А це чимале навантаження на бюджет.
Двічі в одну річку
Хоча Шевченко може повернутися і до збірної України. Теперішній тренер Олександр Петраков має контракт до закінчення матчів кваліфікації відбору на ЧС-2022 – до березня 2022 року. Якщо українці переможуть у цих матчах та вийдуть на Мундіаль, тоді угоду з ним продовжать. Якщо ні, то для збірної України можуть шукати нового тренера (але це не обов'язково, можуть і далі залишити Петракова).
Тут проблема в призначенні Шевченка – в ситуації з попереднім конфліктом. Шевченко не планував покидати роботу в збірній 1 серпня. Але в Українській асоціації футболу вирішили не продовжувати з ним контракт.
Шевченко в цьому звинувачує керівника УАФ Андрія Павелка, який ігнорував його повідомлення. Сам Павелко заявив, що Шевченко висловлював бажання після збірної працювати в клубному футболі, тому і покинув команду.
Найцікавіше в цій історії те, що Павелко та Шевченко – куми. Футболіст хрестив доньку Павелка Анастасію.
Відправитися за океан
Ще один варіант продовження тренерської кар'єри – поїхати в один з чемпіонатів, що розвивається, але може позволити собі зарплату Шевченка. Серед таких – американська МЛС чи чемпіонат ОАЕ. В останньому, до слова, тренує Сергій Ребров. Відтак для українців було б цікаво побачити протистояння українських наставників в Еміратах.
Тамтешні клуби зацікавлені в запрошенні настільки медійних осіб, щоб ще більше уваги привернути до своїх клубів та чемпіонатів. А також вони мають відповідні кошти.
Для Шевченка такий крок – хороше рішення, щоб перечекати час до кращої пропозиції. А також можливість покращити свою репутацію після провалу з Дженоа. Правда можна потрапити в ситуацію, в якій опинився Ребров – краща пропозиція надійшла (очолити збірну України), але тоді довелося б заплатити чималу суму відступних за дострокове розірвання контракту.
Готовність до топ-ліги
Робота в Дженоа і справді не покращила резюме Шевченка. Хоча звинувачувати лише його одного не варто – у команді було чимало травмованих гравців, а календар передбачав матчі з топовими клубами. І як показала ситуація, після звільнення Шевченка ситуація не покращилася. Навпаки – команда програла 6:0 в наступному ж матчі.
Як це було Перший матч без Шевченка: Дженоа зазнала ганебної поразки 0:6 – відео розгрому
Тож може справа була не тільки в тренерів? Тож Шевченко може отримати другий шанс. Найбільш підходящими для нього залишаються команди чемпіонатів Італії та Англії. Італію він вважає чи не другою домівкою, але мешкає з родиною саме в Лондоні. Тож якщо йому і надійдуть пропозиції, то він, скоріш за все, схилятимуться до клубів саме з цих країн.
Повторити Луческу
Якби в Україні між 2004 та 2016 роком хтось би сказав, що Мірча Луческу, який на той час очолював Шахтар, буде головним тренером Динамо (ще й зробить їх чемпіонами), то з такої людини б просто посміялися. Та на дворі 2022 рік, а Луческу вже другий сезон працює з Динамо.
Чи можна уявити, що легенда київського клубу Шевченко очолить Шахтар? А чому б ні? Роберто Де Дзербі не надто вражає своєю роботою в клубі (попри чималу суму, витрачену на трансфери, команда провалилася в Лізі чемпіонів). Тож він може покинути "гірників" влітку 2022 року. А на його місце може прийти Шевченко. Такий хід став би фантастичною інформаційною бомбою.