20-го вересня відбулась закрита зустріч колективів українського найвищого дивізіону. Представники команд висунули свої вимоги до суддів.

Варте уваги ФІФА оновила рейтинг збірних: як змінилося місце України після нічиї з Англією і поразки Італії

Уже навіть VAR не допомагає

Елітні українські колективи зібрались, аби підняти проблеми, які виникають в місцевому футболі. Зокрема, представники обговорили телепул, а також те, що клуби УПЛ клуби хочуть отримали виплати солідарності від УЄФА, котрі мали дістатись російським колективам. Та от основною темою сходження стало суддівство в Україні.

Представники та власники команд із найвищого дивізіону поділились своїми ідеями, які мають покращити ситуацію. У тому числі, було запропоновано назначати рефері на поєдинки за допомогою публічного жеребкування. Ба більше, вважають за потрібне відкрити оцінки арбітрів та вести рейтинг суддів, а також змусити їх коментувати свої рішення, оскільки ті часто помиляються, що завжди викликає хвилю обурення в усіх команд УПЛ. Цікавим також є те, що колективи найвищого дивізіону України навіть готові щосезону проводити всіх арбітрів через детектор брехні.

На засіданні також запропонували вимагати від Української асоціації футболу не продовжувати контракт з Лучано Лучі, який закінчується цього жовтня). У свою чергу, колективи уже зіткнулися з проблемою. Все через те, що клуби не можуть втілити ці ідеї, оскільки комітет арбітрів – це складова УАФ. Команди еліти все ж спробують сформувати свої вимоги і тиснути на асоціацію. До того ж представники навіть запропонували ідею забрати комітет арбітрів під юрисдикцію Української Прем'єр-ліги, хоча такий розвиток подій навряд можливий

Крайні помилки суддів в УПЛ

  • 7-им тур української еліти був особливим, оскільки на кожному матчі була присутня система VAR. Та от судді все одно примудрились вдатись до помилок.
  • Зокрема, КДК УАФ визначив, що рефері прийняли не правильні рішення на таких поєдинках крайнього раунду, як: Шахтар – Оболонь (1:0), Кривбас – Верес (2:1) та Олександрія – Минай (1:1), де арбітр дав фінальний свисток під час не завершеного епізоду, а "містяни" відразу забили гол, який не зарахували. Також низка спірних моментів була і під час зустрічі Динамо – Ворскла (2:0).
  • Низка тренерів УПЛ, зокрема, Роман Григорчук, який очолює Чорноморець, практично після кожного матчу голосно говорять про проблеми суддів в Україні, які допускають помилки не тільки в еліті, а й в нижчих дивізіонах.