Представники клубів УПЛ провели зустріч в заміському закритому клубів під Києвом, та от не усі команди найвищого дивізіону були присутні на сходженні. Обговорювали арбітраж, телепул та звернення до УЄФА.

Варте уваги УЄФА покарав Україну за расистську поведінку уболівальників: які штрафи наклали на УАФ

Потрібні зміни

На дійстві 20-го вересня, котре не відбувалося уже понад 10 років, були представлені 9 клубів української еліти, а саме: Динамо (Ігор Суркіс), Дніпро-1 (В’ячеслав Фрідман), Зоря (Євген Геллер), Полісся (Геннадій Буткевич), Кривбас (Костянтин Караманіц), Чорноморець (Володимир Генінсон), Верес (Іван Надєїн), Колос (Андрій Засуха) та ЛНЗ (Дмитро Кравченко). Решта ж колективів не була категорично проти зустрічі, проте за тих чи інших причин не змогла долучитись до неї.

Основною темою зібрання стало суддівство в Україні. Власники і представники колективів УПЛ поділились своїми ідеями, які мають покращити ситуацію. Зокрема, було озвучено пропозиції, котра передбачає назначати суддів на поєдинки за допомогою публічного жеребкування. Також представники вважають за потрібне відкрити оцінки рефері та вести рейтинг арбітрів, а також змусити їх коментувати свої рішення, оскільки ті часто помиляються, що обурює усі клуби еліти. Клуби навіть готові щосезону проводити всіх суддів через детектор брехні.

Та от представники клубів зіткнулися з певним "але". Діло в тому, що команди не можуть втілити ці ідеї, оскільки комітет арбітрів – це складова УАФ, проте колективи спробують сформувати свої вимоги і тиснути на асоціацію. Представники навіть запропонували ідею забрати комітет арбітрів під юрисдикцію УПЛ, хоча такий розвиток подій навряд можливий.

Варто відзначити, що клуби також взялися за обговорення проблеми телепулу, а Динамо, Дніпро-1 та Зоря виступили "за" та навіть не проти підписати декларацію про намір приєднатися до єдиного пакета телеправ, проте провідні клуби продовжують висувати умову безплатного доступу. Хоча б до завершення війни. Чергова ідея. котра прозвучала на засіданні – це звернутись до УЄФА, аби ті передали українським клубам платежі солідарності, котрі мали отримати російські колективи, що складає близько 10 мільйонів євро.

У свою чергу, представники клубів домовились оформити більш конкретний список ідей, які вони хочуть втілити в життя, та затвердити цей план на наступній зустрічі. Чергове зібрання має відбутися у жовті, скоріше за все, після завершення контракту Лучано Лучі.

Гучні помилки арбітрів в УПЛ

  • 7-им тур української еліти був особливим, оскільки на кожному матчі була присутня система VAR. Та от судді все одно примудрились вдатись до помилок.
  • Зокрема, КДК УАФ визначив, що рефері прийняли не правильні рішення на таких поєдинках крайнього раунду, як: Шахтар – Оболонь (1:0), Кривбас – Верес (2:1) та Олександрія – Минай (1:1), де арбітр дав фінальний свисток під час не завершеного епізоду, а "містяни" відразу забили гол, який не зарахували. Також низка спірних моментів була і під час зустрічі Динамо – Ворскла (2:0).
  • Низка тренерів УПЛ, зокрема, Роман Григорчук, який очолює Чорноморець, практично після кожного матчу голосно говорять про проблеми суддів в Україні, які допускають помилки не тільки в еліті, а й в нижчих дивізіонах.