Міжнародний олімпійський комітет у березні ухвалив скандальне рішення щодо допуску до змагань гравців з Росії та Білорусі. Попри війну МОК дозволив федераціям самотужки вирішувати, чи йти назустріч представникам країн-терористок.

До теми Чому російські "нейтральні" спортсмени – це ті ж "зелені чоловічки", які захоплювали Крим

Їх участь буде можливою лише під нейтральним прапором та в разі дотримання антивоєнних правил. Це викликало спротив в Україні, а також утворило антиросійську коаліції.

Одразу 35 міністрів спорту з провідних країн виступили за повне виключення росіян та білорусів. Втім серед них не було Іспанії. Голова НОК цієї країни Алехандро Бланко схвалив дії Міжнародного олімпійського комітету.

У мене є думка, яка повністю збігається з позицією МОК. Я вважаю, що російський напад слід засуджувати без сумніву, але ми не можемо карати всіх, хто народився в Росії. Це не було б чесно. У цьому випадку висунуті дуже жорсткі умови: представники мають бути тільки в індивідуальних видах спорту, немає ні прапора, ні гімну країни. Не будуть допущені ті, хто підтримує бойові дії, хто має проблеми з антидопінговими правилами. Це настільки суворі умови, що виключення цих спортсменів було б помилкою. Спорт ніколи не може бути винятковим. І оскільки ви народилися в країні, де її лідери прийняли катастрофічне рішення, не всі громадяни повинні за це платити. Робота, яку виконав МОК, а в цьому випадку президент Томас Бах, вражає,
– заявив Алехандро.

Читайте також Країни G7 виступили проти повернення Росії та Білорусі у спорт: в МОК скаржаться на Україну

До слова, МОК ше не прийняв рішення щодо участі росіян та білорусів саме у Олімпійських іграх-2024 в Парижі. Комітет поки дозволив їм повернутись у міжнародні змагання. Питання ж участі в Олімпіаді розглянуть пізніше.

Нещодавно голова Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах похвалив себе за рішення допустити росіян. Він заявив, що чимало федерацій вдало провели турніри без українців.