Наприкінці минулого року Україна, Іспанія та Португалія оголосили про подачу спільної заявки на проведення чемпіонату світу з футболу. Турнір має пройти у 2030 році.

До теми Україна хоче провести матчі чемпіонату світу-2030 у Криму та Донбасі

Втім вже за кілька місяців у ЗМІ почали з'являтись чутки про те, що нашу країну відсторонять від заявки. Причиною називали воєнну агресію Росії, а також кримінальні справи проти президента УАФ Андрія Павелка.

Україна в заявці

Ці чутки майже підтвердились у березні, коли до заявки додали Марокко. Втім, як заявив прем'єр-міністр Португалії Антоніу Кошта, Україна залишається серед потенційних країн-організаторів Мундіалю.

У нас є амбіція – разом з Іспанією, Марокко та Україною організувати чемпіонат світу у 2030 році спільною заявкою. Хочемо поміж двох берегів Середземного моря, провести перший в історії чемпіонат світу, який об'єднує спорт та найкращі цінності двох континентів – Європи та Африки,
– наголосив Кошта.

Читайте також Дещо буває незмінним: Чеферіна переобрали президентом УЄФА, а Павелко залишився у асоціації

Хто наші суперники

Термін подачі заявок дійсний до червня 2023 року, а господаря чемпіонату світу ФІФА визначить у третьому кварталі наступного року. Основними конкурентами Іспанії, Португалії, Марокко та України є наступні заявки:

  • Аргентина, Уругвай, Парагвай та Чилі
  • Єгипет, Греція та Саудівська Аравія

Цікаво, що новачок аравійського Аль-Насра Кріштіану Роналду стане послом заявки Єгипта, Греції та Саудівської Аравії. При цьому нападник може зашкодити своїй Батьківщині Португалії стати однією з господарок ЧС.