Формула-1 наразі є суто чоловічим видом спорту. За кермо сідають лише чоловіки, а у менеджменті чи обслуговуючому персоналі поява жінок є вкрай нечастим явищем.

До теми Бізнес as usual: як російські олігархи "купують" дітям місця в командах Формули-1

Втім світ не стоїть на місці і вже зовсім скоро у "королівських перегонах" можуть з'явитись пілотеси. Відомий менеджер Крейг Поллок, який працював свого часу з чемпіоном світу-1997 Жаком Вільньовим, загорівся створенням команди Formula Equal.

Жінки можуть повернутись у Формулу-1

Ідея полягає у тому, щоб створити команду, яка наполовину складається з чоловіків та жінок. Це стосується пілотів, інженерів, техників та вище керівництво.

Крейг вже подав заявку до FIA (Міжнародної автомобільної федерації) на створення такої команди. Якщо Formula Equal пройде аудит проекту, перевірку бізнес-плану та буде допущена, очікується її участь у Формулі-1 з 2026 року.

Читайте також Росіянин Мазєпін може повернутися в Формулу-1: суд ЄС проігнорував криваві гроші олігарха

Сім років тому FIA проводила дослідження серед усіх найпрестижніших перегонів на гендерну пропорцію. За їх даними, лише 6,5% всіх пілотів є жінками, а у менеджерській та обслуговуючій сфері працює не більше 16% представниць прекрасної статі.

Досвід жінок у Формулі-1

Варто зазначити, що жінки вже були представлені у "королівських перегонах". Їх налічувалось аж п'ять, але майже всі вони не набирали бали. Єдиною пілотесою, що потрапляла у залікову зону була Лелла Ломбарді.

У 1975 році гонщиця команди Вільямс посіла шосте місце на гран-прі Іспанії. За правилами підрахунку це принесло їй 0,5 бала. Інші ж жінки до очкової зони не добирались.

ПІЛОТЕСА КРАЇНА КОМАНДИ РОКИ ГРАН-ПРІ
Марія Тереза де Філіппіс Італія Мазератті, Порше 1958-1959 5
Лелла Ломбарді Італія Марч, РАМ, Вільямс 1974-1976 17
Дівіна Галіка Велика Британія Сертіс, Хескет 1976-1978 3
Дезіре Вілсон ПАР Вільямс 1980 1
Джованна Аматі Італія Бребем 1992 3