Та міністр молоді та спорту не комунікує навіть з представниками Парламенту. Про це 24 Каналу заявив олімпійський чемпіон, народний депутат Жан Беленюк. Зазначимо, що таке рішення Уряду стало відповіддю МОК на допуск до змагань російських та білоруських спортсменів.

Дивіться також Недооголошений бойкот чи постріл у ногу: 13 запитань без відповіді до Гутцайта та уряду

"Мені, як народному депутату, як посереднику між владою та спортсменами, не маючи жодної інформації, доводиться пояснювати спортсменам можливу мотивацію цього рішення, адже, на жаль, ми не знаємо взагалі", – наголосив він.

За словами Беленюка, Гутцайт не з'явився на останнє засідання Комітету Верховної Ради з питань молоді і спорту.

"Там, де ми могли б гіпотетично поставити ті питання, необхідні для того, щоб пояснити громадськості, по-перше, мотивацію. По-друге, перспективи, кінцеву мету цього рішення й хто з нами", – заявив нардеп.

Треба деталі

Він зауважив, якщо головна мета – це формування певної коаліції країн, які гіпотетично змогли б бойкотувати ігри в разі допущення росіян та білорусів, то треба зрозуміти напрацювання щодо цього питання.

Хто потенційно може доєднатися до нас? Адже, якщо ми будемо лише одні в цьому питанні й бойкотувати самі, то, думаю, це погано,
– заявив олімпійський чемпіон.

Несподіванка

Жан Беленюк розказав, що для спортсменів це рішення стало абсолютною несподіванкою.

"Я знаю, що були попередні консультації з федераціями національними, і пан міністр зазначав, що кінцеве рішення буде ухвалюватися консолідовано всією олімпійською родиною. І потім ми побачили наказ Міністерства спорту", – сказав він.

Парламентар зауважив, що нині міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт не бере слухавку від представників ЗМІ й ніяк не коментує це рішення.

Що відомо про заборону участі українським спортсменам у змаганнях з білорусами та росіянами: дивіться відео

Підходи бувають різні

"У нас є нині історія з відбірковим етапом по футболу національної збірної до Євро-2024, де футболісти в цьому відбірковому турнірі грають з Білоруссю. Тобто, що це означає? Наші спортсмени наразі повинні покинути цей відбірковий етап і не брати в ньому участь?" – заявив він.

Олімпійський чемпіон додав, що Асоціація футболу поки що теж не отримала жодних рекомендацій від міністерства, як бути в цій ситуації. Він зазначив, що підходи бувають різні. Мовляв, бойкоти були й до цього.

У нашому виді боротьби, представники Ірану не виходять на сутички із представниками Ізраїлю. І так вони демонструють свій протест, своє бачення", – сказав Жан Беленюк.

На його думку, в цій ситуації можливий і такий варіант.

"Дехто говорить: "Ми ж не будемо безпосередньо перетинатися з футбольною збірною Білорусі". Так тоді ми не зустрічаємося з представниками Росії на змаганнях, чи ми в принципі не їдемо на змагання, де присутні представники Росії чи Білорусі?" – обурився він.

Народний депутат вважає, що це два кардинально різних підходи.

Тому треба роз'яснення банальне. Я не розумію позицію, коли міністерство мовчить, не дає ніяких роз'яснень, а лише голосує на рівні Уряду певні постанови, накази тощо,
– підсумував олімпійський чемпіон.

Бойкот російських та білоруських спортсменів: що відомо

  • МОК пішов на зустріч представникам Росії та Білорусі. Голова Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах зазначив, що росіяни та білоруси будуть допущені до змагань. Однак, для цього є певні вимоги.
  • Так спортсмени з цих країн можуть брати участь у змаганнях лише під нейтральним прапором. Не будуть допущені до змагань ті, хто активно підтримує агресію Росії проти України. Команди з Білорусі та Росії не мають повертатися у міжнародний спорт. Мовиться про допуск лише індивідуальних спортсменів.
  • Уряд заборонив українським спортсменам брати участь у змаганнях, де є білоруси та росіяни. Рішення поширюється на всі змагання. Зокрема, відбіркові турніри до Олімпійських ігор.