Про це повідомляє німецьке видання Der Spiegel. Видання отримало в розпорядження записку для внутрішнього користування в УЄФА, яку склав 15 грудня 2016 року один з високопоставлених співробітників організації.

Читайте також: Григорій Суркіс висунутий на пост секретаря комітету Верховної Ради з питань молоді та спорту

У записці зазначено, що УЄФА протягом 15 років платила гроші, призначені УАФ, офшорній компанії на Британських Віргінських островах. Компанія називалася Newport Management Limited. У записці підозрюється, що її контролював Ігор Суркіс.

У 2016-му УЄФА відвідувала офіс "Динамо", щоб провести перевірку на відповідність клубу правилам фінансового фейр-плей. Тоді аудитори УЄФА виявили, що клуб фінансується третьою особою через офшори на Британських Віргінських островах – компанією Newport Management Limited.

Гроші УЄФА перераховувалися на той же рахунок, з якого співробітникам "Динамо" виплачувалася зарплата. Усього УЄФА провела платежі з 2002 до 2008 року на суму 50 мільйонів євро та ще близько 400 платежів в період з 2006 до 2016 року на загальну суму 338,6 мільйона євро.

Між компанією Newport Management Limited та УАФ з 1999 року існує агентська угода, вона дає компанії повний контроль над фінансовими операціями асоціації.

Про те, що компанія Newport Management Limited належить Ігорю Суркісу, повідомляється у вироку Вищого суду в Лондоні у 2009 році.

Це цікаво: Як соратник Порошенка Кононенко заробляв на схемах в енергетиці

Der Spiegel звернувся у "Динамо" з проханням прокоментувати цю ситуацію, але у відповідь отримав пояснення, що клуб пройшов численні перевірки з боку податкової служби України, аудиторів УЄФА та інших органів. Також кияни звинуватили видання в порушенні основних етичних принципів журналістики.

Пізніше клуб відповів на другий лист Der Spiegel, відхиливши підозри в незаконному привласненні грошей УЄФА, заявивши, що вони були необґрунтованими й маніпулятивними. Видання хоче провести особисту зустріч з Ігорем Суркісом, але вона буде можлива тільки після повернення президента з відпустки.

В УЄФА підтвердили, що проводили всі платежі для УАФ компанії Newport Management Limited з 1999 до 2016 року. Тільки у 2016 році союз усвідомив, що гроші перераховувалися тією ж компанією, яка належить президенту "Динамо", після чого почав проводити платежі на рахунок УАФ в Україні.

Також є версія, що у 2015-му представник УАФ факсом попросив припинити проводити платежі на рахунок Newport Management Limited. Але факс, швидше за все, залишився без уваги УЄФА, гроші продовжували надсилати компанії Newport Management Limited.

У 2016 році УЄФА отримала письмовий запит від УАФ з проханням надсилати платежі на рахунок у Кіпрі.

Старший брат Ігоря Суркіса Григорій довгий час очолював УАФ, яка раніше називалася Федерація футболу України. Він був главою ФФУ з 2002 до 2012 року.

Також Григорій Суркіс довгий час працював в УЄФА, де з 2013 до 2019 року був віцепрезидентом.