Дуброва: Постійно мусолять лозунг "спорт – внє палітікі"

Відповідне рішення IJF обурило українських дзюдоїстів. Федерація дзюдо України (ФДУ) остаточно вирішила бойкотувати усі міжнародні турніри через дозвіл організації на виступи спортсменів з Росії та Білорусі.

До теми Українські дзюдоїсти відмовилися виступати під егідою IJF: все через допуск росіян

Головний тренер збірної України з дзюдо Віталій Дуброва розповів про реакцію IJF на заклики українців.

"Ми прийняли рішення бойкотувати, займати чітку позицію, тому що зараз ми не маємо права на якусь слабинку. Дзюдо – це спроба легітимувати росіян в міжнародному спорті.

І варто сказати, що у Міжнародної федерації дзюдо була жорстка позиція на початку змагань в Улан-Баторі. Вони зібрали представників команд і попередили, що якщо хтось буде бойкотувати сутички чи якщо будуть якісь жести політичні, проти війни, то команди відразу зніматимуть зі змагань. Ось таку лінію вони гнуть з приводу виступів росіян і білорусів", – зазначив він.

За його словами, спортсменам, які виступають з різними акціями щодо відсторонення росіян та білорусів, загрожує дискваліфікація до 10 років.

Постійно мусолять лозунг "спорт – внє палітікі", що дзюдо – це дружба, міст між країнами. В перший день зібрали представників і чітко сказали, що буде знята вся команда, а спортсмена, який робитиме якісь акції, дискваліфікують на 10 років,
– додав Дуброва.

Що відомо про скандал

  • Ще у перші дні повномасштабного наступу Росії на територію України Міжнародний олімпійський комітет висунув рекомендації щодо відсторонення росіян та білорусів від змагань.
  • Нещодавно очільник МОК Томас Бах прокоментував рекомендації щодо росіян та білорусів, які були запроваджені декілька місяців тому. Він заявив, що позиція організації щодо санкцій залишається незмінною.
  • Та Міжнародна Федерація дзюдо вирішила піти на поступки росіянам та дозволила їм виступати під егідою IJF у статусі нейтрального атлета.
  • Президент Міжнародної федерації дзюдо Маріус Візер наголосив, що спорт має нести об'єднання, тому IJF вирішила повернути росіян та білорусів до турнірів.
  • Колишня легкоатлетка Ольга Саладуха розкритикувала позицію президента Міжнародної федерації дзюдо та ще раз пояснила, чому росіян не варто допускати до міжнародного спорту.
  • Українська збірна з дзюдо відмовилась виступати на змаганнях під егідою IJF, яка не хоче дискваліфіковувати дзюдоїстів ворожих країн. Наші дзюдоїсти повернуться на татамі лише у тому випадку, коли росіян та білорусів офіційно відсторонять від міжнародних змагань.