На початку червня Міжнародна федерація фехтування (FIE) позбавила індивідуальні турніри Європейських ігор-2023 статусу чемпіонату Європи, скасувавши нарахування рейтингових олімпійських балів. Враховуючи інтереси країн-агресорів, FIE терміново організувала окремий індивідуальний ЧЄ в Болгарії. Такі дії викликали осуд низки країн.

Читайте також Італія проігнорувала бойкот росіян: фехтувальники з країни-агресорки змагатимуться на ЧС-2023

Олімпійська кваліфікація повинна відбутися в Кракові

Скандинавський фехтувальний союз (NFU) звернувся із закликом до FIE переглянути своє рішення. Об'єднання з восьми країн Європи вимагають зберегти статус ЧЄ за індивідуальним турніром з фехтування на Європейських іграх, які відбудуться в Кракові.

"Рішення FIE завдає шкоди довгостроковому розвитку фехтування в Європі та зусиллям спортсменів і тренерів, які довго готувалися до реалізації своєї олімпійської мрії в Парижі.

Ми закликаємо FIE змінити своє рішення та затвердити індивідуальні змагання Європейських ігор як турніри чемпіонату Європи-2023, включити їх до олімпійського відбору у фехтуванні", – йдеться у заяві NFU.

Зазначимо, що у випадку реалізації задумів FIE українські фехтувальники можуть залишитися без олімпійських ліцензій. На індивідуальний ЧЄ, який відбудеться в Болгарії, будуть допущені російські та білоруські спортсмени. Це унеможливить участь українських атлетів, які бойкотують всі змагання з представниками країн-агресорів.