На сайті організації опублікували нові правила гри у пляжний гандбол. Серед іншого – щодо форми спортсменів. Чи не найбільша зміна – форма для жінок. Тепер їм дозволять виступати в шортах замість бікіні. Правда вони мають прилягати до тіла, а довжина має бути максимум до середини стегна.

Варте уваги В МВС спростували стереотип про те, що чоловіки кермують авто краще за жінок

Для прикладу, щодо чоловічої форми, то шорти повинні бути не надто просторими, а їхня довжина має бути щонайменше 10 сантиметрів вище коліна.

Також спортсменки тепер виступатимуть в майках, а не топах. Одягати інший одяг під майку заборонено.


Новий дизайн форми для жіночих команд з пляжного гандболу / Ілюстрація IHF

Нові правила наберуть чинності 1 січня 2022 року.

Чому виник скандал з жіночою формою для гри у пляжний гандбол

  • У липні Міжнародна федерація гандболу потрапила у сексистський скандал. Все через штраф у розмірі 1500 євро для жіночої збірної Норвегії. Гандболістки вийшли на матч за третє місце на чемпіонаті Європи проти Іспанії у шортах замість бікіні. І кожна з норвежок була оштрафована на 150 євро (загалом 1500 євро на команду). Причиною для штрафу стало те, що гандболістки порушили правила екіпірування, яким і передбачено бікіні, а не шорти.
  • Гандболістки своє рішення грати в шортах пояснили тим, що їм не зручно грати в бікіні. Ще одна причина – сексуалізація спортсменок через їх зовнішній вигляд.
  • Після рішення Європейської гандбольної федерації (EHF), за спортсменок вирішили вступитися світові знаменитості. Серед них і американська співачка Pink. Вона заявила, що готова оплатити штраф за гандболісток.
  • Збірна Норвегії з пляжного гандболу не єдина, яка бореться із сексуалізацією спорту. Так само проти занадто відкритої форми виступають і гімнастки. Збірна Німеччини на Олімпіаді виступила у закритому комбінезоні, а не трико.