За що оштрафували норвезьких гандболісток

Жіноча збірна Норвегії з пляжного гандболу відмовилася грати матчі чемпіонату Європи в бікіні. У матчі за третє місце вони вирішили вийти у шортах. Через це на гандболісток наклали штраф організатори – по 150 євро на кожну зі спортсменок. Загалом 1500 євро.

Варте уваги Дівчаткам – рожеве, хлопчикам – блакитне: популярні міфи про сексизм

Штраф наклала дисциплінарна комісія з пляжного гандболу. Причиною для штрафу стало те, що гандболістки порушили правила екіпірування, яким і передбачено бікіні, а не шорти.

Гандболістки своє рішення грати в шортах пояснили тим, що їм не зручно грати в бікіні. При цьому що чоловіча команда грає в шортах.

Ще одна причина – сексуалізація спортсменок через їх зовнішній вигляд.

Світова підтримка

Після рішення Європейської гандбольної федерації (EHF), за спортсменок вирішили вступитися світові знаменитості. Серед них і американська співачка Pink. Вона заявила, що готова оплатити штраф за гандболісток. І заявила, що це EHF повинні бути оштрафовані за сексизм.

Боротьба з сексуалізацією спорту

Збірна Норвегії з пляжного гандболу не єдина, яка бореться із сексуалізацією спорту. Так само проти занадто відкритої форми виступають і гімнастки. Збірна Німеччини на Олімпіаді виступила у закритому комбінезоні, а не трико.

Детальніше Німецькі гімнастки виступили на Олімпіаді в комбінезонах замість трико