Російський спорт зазнав масової ізоляції через війну РФ проти України. У березні минулого року МОК рекомендував федераціям не допускати росіян до змагань або робити це під нейтральним прапором.

До теми Олімпіада вже "тонула в крові" через росіян: історичні уроки, які варто нагадати МОК

Однак напередодні Олімпійських Ігор-2024 у Парижі організація заговорила про повернення росіян, хай і без представництва країни. Одним з головних прибічників такої ідеї є президент МОК Тома Бах.

Проти допуску представників РФ виступив і Європарламент, цю заяву підписали аж 444 депутати. Втім комітет наголосив, що рішення ще не прийнято, але натякнув на проросійські позиції представників ООН.

Наразі немає рішення МОК дозволити російським і білоруським спортсменам брати участь в кваліфікації до Олімпійських ігор в Парижі 2024 року. Розглядається основна концепція умов участі, рішення поки не прийнято. На жаль, Європарламент не бере до уваги і не враховує серйозну заклопотаність, висловлену двома спеціальними доповідачами Ради ООН з прав людини. Вимога Європарламенту про багатогранну ізоляцію всіх росіян і білорусів явно суперечить цій заяві. Декларація Європарламенту також явно суперечить автономії спортивних організацій, яка є невід'ємною частиною європейської спортивної моделі і основоположним принципом, який неодноразово визнавався інститутами ЄС. Крім того, декларація знаходиться в явному протиріччі з об'єднуючою миротворчою місією Олімпійських ігор і Олімпійською хартією,
– йдеться у заяві МОК.

Відзначимо також, що міністри спорту 35 країн поставили ультиматум Міжнародному олімпійському комітету щодо неможливості участі росіян. Серед союзників України – Велика Британія, США, Німеччина та господарка Олімпіади Франція.

Читайте також Будь-яка участь росіян чи білорусів у Олімпіаді-2024 призведе до бойкоту з боку України, – МЗС

Як МОК пропонує допустити росіян до ОІ-2024:

  • У березні 2022 року після початку повномасштабної війни МОК засудив вторгнення РФ.
  • Організація рекомендувала федераціям не допускати до змагань спортсменів з Росії та Білорусі, але залишала за ними право самостійно вирішувати це питання.
  • МОК наклав заборону на прапори, гімни, кольори чи будь-які інші символи країн-терористок на спортивних заходах.
  • Представникам влади Росії та Білорусі заборонено відвідувати будь-який міжнародний спортивний захід чи зустріч.
  • Щодо Олімпіади-2024, МОК збирається дозволити спортсменам з Росії та Білорусі брати участь лише як "нейтральні атлети" і жодним чином не представляти свою державу.
  • Спортсмени, які повністю підтримають Олімпійську хартію, зможуть взяти участь в Олімпійських Іграх.
  • Частиною хартії є миротворча місія МОК, тому табу буде накладено на тих, хто активно підтримував війну в Україні.
  • Всі заявки атлетів з Росії та Білорусі проходитимуть індивідуальну ретельну перевірку.