Міжнародний олімпійський комітет ще не прийняв остаточного рішення щодо участі російських спортсменів в Олімпійських іграх. Попри аргументацію України та деяких наших партнерів у недопустимості участі будь-яких росіян в Олімпіаді, МОК таки намагається знайти "хороших росіян". Але для цього треба виставити до них певні умови.

До теми Макрон виступив проти "російського прапора" на Олімпіаді-2024 в Парижі, але не проти росіян

Окрім того, що росіяни в такому випадку будуть виступати як "нейтральні спортсмени" без назви країни, прапора та гімну, вони ще й мають підписати антивоєнну декларацію. Та не мати звязків з російськими силовими структурами, що у випадку Росії зробити не так і просто.

Це розуміють і в Росії. Тамтешній міністр спорту Олег Матицин в коментарі одному з російських пропагандистських ЗМІ визнав, що за таких умов "більшість спортсменів збірної Росії вже не зможе взяти участь відповідно до того регламенту, який визначили Міжнародний олімпійський комітет і федерації". І переконаний, що це "дискримінація та політизація".

При цьому він все ще сподівається, що росіяни таки поїдуть на Олімпіаду-2024. І навіть готовий висувати умови до МОК щодо участі росіян. Головне для нього – щоб не ображали їх диктатора Владіміра Путіна.

"Наше завдання зараз – перебувати у діалозі з МОК та федераціями щодо тих спортсменів, хто поки що має можливість поїхати на Ігри, та забезпечити їхню участь. Але з дотриманням хоча б мінімальних вимог і без переходу "червоної лінії" – підписання декларацій, засудження політики президента та уряду", – заявив Олег Матицин.

Варте уваги Імпортозаміщення Олімпіади: росіяни хочуть створити паралельну реальність для свого плебсу

Фактично він визнав, що російських спортсменів можуть і не відправити на Олімпіаду сама російська влада, якщо атлети виступлять проти війни в Україні. Адже виступити проти війни – це, на думку Матицина, і є "засудження політики президента та уряду" Росії.

Олімпіада-2024 в Парижі стартує 26 липня 2024 року. Вона триватиме до 11 серпня. Після цього 28 серпня в Парижі стартує Паралімпіада.