Очільник Комітету розповів, що керівний спортивний олімпійський орган розробив якусь формулу, згідно з якою спортсмени ворожих країн зможуть взяти участь в Олімпіаді-2024 у Парижі, але у "нейтральному" статусі.

До теми Жодних ворожих прапорів: МОК виключив Росію та Білорусь зі списку на Олімпіаду-2024

Бах відкрито показує свою любов до агресора

Для цього російський та білоруський спортсмен не повинен мати зв'язок із армією або іншим державним силовим органом. Також атлет не повинен підтримувати війну в Україні.

Томас Бах заявив, що не слід чекати офіційного рішення МОК щодо можливого допуску росіян і білорусів до Ігор у Парижі найближчими днями. МОК обрав вичікувальну позицію.

Однак натякнув, що Комітет при виборі свого рішення враховувати рекомендації інших міжнародних спортивних федерацій, які протягом 2023 року поступово повертають представників країн-агресорів до світових змагань.

Усі добре розуміють, що цей нейтральний статус буде лише виключення гімну, прапора та національних кольорів на формі росіян і білорусів. Але ніхто не забере у них паспорти чи не змінить їх національний менталітет. Тому у випадку допуску росіян і білорусів до Олімпади-2024 слід готуватись до численних провокації не лише зі сторони спортсменів, а й зі сторони їх уболівальників із Росії і Білорусі, які живуть чи прийдуть у Париж.

"Тобто жодних команд, гімнів, жодних кольорів чи будь-якої національної символіки Росії та Білорусі. Але, з іншого боку, ми надаємо можливість спортсменам, які не підтримують війну і які не пов’язані з військовими чи іншими службами Росії чи Білорусі, змагатися як індивідуальним нейтральним спортсменам, а не як представникам своєї країни", – розповів Бах.

Бах: Це система, яку ми зараз бачимо на чемпіонатах світу

Президент МОК додав, що ця система вже діє на чемпіонатах світу та інших міжнародних змаганнях. Бах знає, що таке рішення не на 100% задовольняє Україну, але дозволяє їм теж відібратись на Ігри-2024, де він хоче бачити українську команду.

Це система, яку ми зараз бачимо на чемпіонатах світу, континентальних чемпіонатах, Кубках світу, і яка, я думаю, вже прийнята. Українська сторона не на 100% задоволена цим, але вони прийняли це, тому що це можливість для українських спортсменів відібратися на Олімпійські ігри. Ми всі хочемо мати сильну українську команду в Парижі-2024. Потім я повертаюся до цінностей, тому що вони знову лежать в основі нашого рішення,
– додав очільник МОК.

Томас Бах вкотре доводить, що він і увесь МОК бояться образити Владіміра Путіна і Алєксандра Лукашенка. Але після офіційного рішення всидіти Баху на двох стільцях вже не вийде.

Якщо вони допустять росіян і білорусів до наступної Олімпіади навіть у нейтральному статусі, то це вже означатиме, що МОК і особисто Бах відкрито підтримують війну в Україні та вбивства мирного населення. Це рішення може стати фатальним для Баха на цій керівній посаді.