Міжнародний олімпійський комітет продовжує шукати шляхи для повернення росіян та білорусів до змагань. Попри війну організація хоче дозволити виступати терористам на Олімпійських Іграх під нейтральним прапором.

До теми Підтримують Україну, але думають про росіян: нова заява МОК щодо відсторонення Росії

Президент МОК Томас Бах став одним із головних прихильників повернення росіян та білорусів. Це дуже не сподобалось Президенту України Володимиру Зеленському, який запросив німця у Бахмут.

Підтримати нашу країну у цьому питанні вирішила прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас. Вона виступила проти участі спортсменыв з РФ та Білорусі в Олімпійських іграх-2024 навітьпід нейтральним прапором

Розчарована рішенням МОК дозволити російським та білоруським спортсменам брати участь в Олімпійських іграх 2024 року в Парижі. Це політично та морально неправильно. Настав час посилювати ізоляцію, а не поступатися Росії. Спорт — це інструмент російської пропагандистської машини. Ігнорувати її – означає стати на бік агресії,
– написала Кая на своїй сторінці у твітері.

Зазначимо, що серед спортсменів також залишаються ті, хто продовжує повністю підтримувати Україну. До прикладу, шведські лижниці готуються оголосити бойкот змаганням, якщо терористів допустять до змагань.

Читайте також "Ні" змаганням з терористами: Україна оголосить бойкот Олімпійським Іграм в разі допуску росіян

Санкції проти Росії та Білорусі в спорті:

  • У березні 2022 року після початку повномасштабної війни МОК засудив вторгнення РФ.
  • Організація рекомендувала федераціям не допускати до змагань спортсменів з Росії та Білорусі, але залишала за ними право самостійно вирішувати це питання.
  • МОК наклав заборону на прапори, гімни, кольори чи будь-які інші символи країн-терористок на спортивних заходах.
  • Представникам влади Росії та Білорусі заборонено відвідувати будь-який міжнародний спортивний захід чи зустріч.
  • Щодо Олімпіади-2024, МОК збирається дозволити спортсменам з Росії та Білорусі брати участь лише як "нейтральні атлети" і жодним чином не представляти свою державу.
  • Спортсмени, які повністю підтримають Олімпійську хартію, зможуть взяти участь в Олімпійських Іграх.
  • Частиною хартії є миротворча місія МОК, тому табу буде накладено на тих, хто активно підтримував війну в Україні.
  • Всі заявки атлетів з Росії та Білорусі проходитимуть індивідуальну ретельну перевірку.