25 – 27 червня відбудеться гран-прі Франції. Саме тоді за кермо боліда повернеться Роман Грожан. Він візьме участі у демонстраційних заїздах перед гонкою за кермом боліда Mercedes-AMG W10 EQ Power+. Саме на цьому боліді Льюїс Хемілтон у 2019 році здобув чергове чемпіонство (а загалом за сезон переміг у 15 гонках, ще десять разів здобувши поул-позишн).

До теми Відчував наближення смерті: Грожан розповів, як вибрався з пекельного боліду після аварії

Запросити Ромена Грожана виступити у демонстраційних гонках на домашній трасі вирішило керівництво команди мало не після аварії на гран-прі Бахрейну.

"Вперше ідея з’явилася тоді, коли здавалося, що Ромен закінчить свою кар'єру у Формулі-1, і ми не хотіли, щоб його аварія стала його останнім моментом за кермом боліду. І ми хотіли переконатися, що його остаточні спогади будуть за кермом автомобіля, який виграв чемпіонат", – розповві керівник команди Mercedes Тото Вольфф.

Аварія Ромена Грожана на гран-прі Бахрейну

• 29 листопада 2020 року відбулося гран-прі Бахрейну. Уже на першому колі пілот команди Haas Ромен Грожан вилетів з траси та влетів у металевий відбійник. Його болід розірвало на дві частини. І одразу спалахнув. Гонку зупинили. Швидкість боліда в момент удару була понад 200 км/год.
  • 28 секунд минуло, допоки Грожан зумів вибратися з полум'я. Весь цей час стюарди намагалися загасити вогонь. Температура полум'я досягала 700 градусів Цельсія.
  • Грожан з допомогою медиків дійшов до автомобіля швидкої допомоги. Але згодом виявилося, що у нього значні опіки рук та травма ноги.
  • Врятувало життя Грожану так зване "гало" – металевий захист.
  • Вже за тиждень Грожан зустрівся зі своїми рятувальниками – усіма, хто допомагав йому в цей вечір на трасі.
  • Грожан пропустив решту гонок сезону. Ще перед тим в Haas вирішили не продовжувати з ним контракт, замінивши Грожана та Кевіна Магнуссена на Міка Шумахера та росіянина Микиту Мазепіна, чий батько став головним спонсором команди.
  • Тож аварія на гран-прі Бахрейну стала для Грожана останньою у Формулі-1.
  • У 2021 році Грожан виступає у серії IndyCar за Dale Coyne Racing з RWR.
  • За кермо боліда Формули-1 він сяде 29 червня – через сім місяців після аварії.