Російські окупанти видали ФК Севастополь атестат на участь в чемпіонаті Футбольної національної ліги (ФНЛ). На черзі команди з Сімферополя, Ялти та Керчі. На протиправні дії РФС відреагували в Українській асоціації футболу.

Читайте також Скандал з українським прапором на фіналі Ліги чемпіонів: в УЄФА пояснили, чому так сталося

Настав час рішучих дій з боку ФІФА та УЄФА

Російські чиновники намагаються інтегрувати команди з окупованого Криму до змагань на території терористичної федерації. За останні пів року УАФ неодноразово зверталася до президента ФІФА Джанні Інфантіно та президента УЄФА Александера Чеферіна з цього приводу.

Своїми діями росіяни демонструють повну зневагу усім офіційним рішенням ФІФА та УЄФА, які надали окупованій території особливий статус ще у 2014 році. Тож УАФ закликала футбольні організації позбавити РФС членства у ФІФА та УЄФА.

У зв’язку із зазначеним УАФ наполягає на розгляді ФІФА та УЄФА даного протиправного процесу поглинання суб'єктів українського футболу російськими стейкхолдерами, вжитті заходів та пошуку можливостей для недопущення розвитку цього процесу в майбутньому. Також звертаємося до ФІФА та УЄФА з проханням розглянути можливість позбавлення рфс членства у ФІФА та УЄФА через доведену невідповідність вимогам статутів керівних органів світового та європейського футболу й цінностям всесвітньої футбольної родини,
– йдеться у червневому листі УАФ.

Росія в повній ізоляції

  • Нагадаємо, що після початку повномасштабної агресії проти України російські клуби отримали безстроковий бан на участь в єврокубках, а збірні країни-терориста відсторонені від усіх турнірів.
  • Першу спробу інтегрувати кримські команди окупанти зробили ще у 2014 році. Але боячись санкцій дали задній хід. Тепер РФС вирішив йти напролом, адже російський футбол перебуває в повній ізоляції.
  • Будемо сподіватися, що ФІФА та УЄФА належним чином відреагують протиправні дії міжнародних злочинців та позбавлять членства в організаціях.