Виконком УЄФА офіційно затвердив процедуру жеребкування чемпіонату Європи 2024 року, який прийме Німеччина. І остаточно вказав, що росія не буде допущена до жеребкування відбору. Відтак не зможе зіграти на Євро-2024. Перед цим цю ж інформацію озвучив і керівник Української асоціації футболу Андрій Павелко, який також є членом Виконкому УЄФА.

Варте уваги УАФ сплатить штраф за слова Петракова про війну після безглуздих звинувачень росії

В заяві УЄФА вказано, що ще 28 лютого 2022 року усі збірні росії та футбольні клуби були відсторонені від участі в турнірах під егідою організації. Все через війну, яку росія розпочала проти України. Тоді збірна росії не змогла зіграти у плей-офф кваліфікації чемпіонату світу, а футбольні клуби виключили з єврокубків.

росіяни намагалися оскаржити це рішення в Спортивному арбітражному суді в Лозанні, але суд відмовив у задоволенні їх апеляції.

Таким чином росія не зможе проводити офіційні матчі на рівні збірної щонайменше до 2024 року.

Жеребкування Євро-2024 відбудеться в німецькому Франкфурті 9 жовтня. Збірна України буде представлена у відборі на чемпіонат Європи. При цьому під час жеребкування Україну ат білорусь розведуть – вони не зможуть потрапити в одну групу.