На початку червня росіянка написала лист очільнику МОК Томасу Баху, де звинуватила його у боягузтві. Українські атлети відразу ж почали коментувати безглузді виправдання представниці Росії.

До теми Російська легкоатлетка Ласіцкене звинуватила МОК у "боягузтві" через спортивні санкції

Магучіх: Вона думала, що її слова на початку війни нам ніяк не допоможуть

За словами Ярослави, Ласіцкене написала їй після чемпіонат світу Юджині, через п'ять місяців після початку війни.

"Чесно кажучи, її лист – це був повний крінж. І тоді Юлія Левченко правильно написала, що ви не виступаєте, бо ви – росіяни, а нас вбивають, бо ми – українці. Це слова Юлії, і вона правильно написала.

Сама Ласіцкене нам нічого не писала. Тільки після чемпіонату світу вона написала мені та Ірі Геращенко, що їй шкода, вона думала, що її слова на початку війни нам ніяк не допоможуть.

Чесно, це виглядало так: я могла б написати, але нічого не написала, тому пишу зараз. І це після того, як усі ЗМІ та всі українські спортсмени розповідали, що відбувається, ось така реакція... Тож це було крінжово", – розповіла Магучіх.

Ярослава не стала відповідати російській легкоатлетці.

Нічого не відповіла, чесно кажучи. Бо взагалі не бачу у цьому сенсу. Навіть суто по-людськи, якщо ти боїшся щось висловлювати публічно, бо це твої гроші, то напиши в особисті повідомлення. А тут – нічого. Але це їхня справа. Ми рухатимемося далі до нашої перемоги, а росіяни вже відкотилися назад,
– додала Ярослава.

Що відомо про російську спортсменку

  • Легкоатлетка є офіцером армії країни-агресора, вона капітан ЗС РФ. На минулих виборах Ласіцкене-Кучина також була довіреною особою президента Володимира Путіна.
  • Про цю спортсменку більшість українців вже чули, адже вона неодноразово була поміченою на світлинах разом з українкою Ярославою Магучіх.
  • Після спільного фото на Іграх у Токіо українську легкоатлетку різко розкритикували вболівальники. Проте окремі спортсмени та посадовці стали на її захист. А дехто знову пригадав те, що "спорт поза політикою".