Рак таки переміг "Короля футболу" у боротьбі за його життя. Наприкінці листопада Пеле позапланово потрапив у лікарню Альберта Ейнштейна у Сан-Паулу, куди регулярно їздив на курси хімієтерапії.

До теми Золота труна, рідні вже у лікарні: у Бразилії готуються до смерті легендарного Пеле

Рак переміг Пеле

Нагадаємо, що Пеле протягом декількох років вів боротьбу з раком. Восени 2021 року колишній футболіст переніс операцію з видалення пухлини в товстому кишківнику. Однак хірургічне втручання не надто покращило стан легенди.

Новий терміновий візит Пеле у лікарню був пов'язаний з появою набряків та серцевою недостатністю. Крім того, бразилець був дуже неспокійним, і у нього діагностували сплутаність свідомості.

Лікарі не стали робити жодних прогнозів щодо стану здоров'я Пеле. ЗМІ повідомляли про критичний стан бразильця, але рідні футболіста заперечували цю інформацію, запевняючи, що преса перебільшує чутки про стан здоров'я його зіркового родича.

Довга боротьба за життя

На превеликий жаль, чутки стали реальністю – лікування ніяк не допомагає Пеле, а рак лише продовжував прогресувати. У колишнього нападника збірної Бразилії почались серйозні проблеми з нирками та серцем.

Хоча була інформація, що бразилець дивився Мундіаль у Катарі та навіть привітав збірну Аргентини з тріумфом на ЧС-2022. Він закликав уболівальників стежити за матчами у Катарі, а не за його здоров'ям.

Пеле провів своє останнє Різдво у лікарняній палаті. Медики завчасно повідомили, що жити бразильцю залишилось недовго. Тому останні дні життя триразовий чемпіон світу провів у колі найрідніших.

Сантос, рідний клуб Пеле, ще завчасно почав готуватись до смерті легенди. У центральному колі стадіону "Віла Бельміро" встановили великий намет, у якому стоїть золота труна, по боках якої зображення бразильця.

Головне про яскраву кар'єру "Короля футболу"

  • Свою футбольну кар'єру віддав лише двом клубам – бразильському Сантосу та американському Нью-Йорк Космос.
  • 1 жовтня 1977 року повісив бутси на цвях. Хоча у збірній йому не було рівних.
  • Пеле – єдиний футболіст у світі, який тричі ставав чемпіоном світу як футболіст (1958, 1962 і 1970 роки). Ставав найкращим молодим гравцем ЧС-1958, найкращим футболістом Мундіалю у 1970 році.
  • Дебютував за збірну у 1957 році, а свою останню гру за національну команду провів 18 липня 1971 року проти Югославії на легендарному стадіоні "Маракана".
  • За збірну Бразилії провів 92 матчі, у яких наколотив 77 голів та зробив 32 асисти.
  • Отримав визнання багатьох видань та журналів, потрапив у символічну збірну чемпіонатів світу усіх часів.