Сезон 2022/23 "гірники" сміливо можуть занести до свого активу. Команда, яка напередодні чемпіонату втратила майже всіх гравців основи, зуміла стати чемпіоном України. Крім того, Шахтар непогано виступив в єврокубках, заробивши левову частку балів в таблицю коефіцієнтів. Проте в клубі вирішили не продовжувати співпрацю з творцем досягнень минулого сезону Ігорем Йовічевічем.

Читайте також Дружньо "подякуйте" МанСіті: відомо в якому кошику буде Шахтар під час жеребкування ЛЧ

Повернення Ван Леувена

За повідомленням ТаТоТаке, хорвата на тренерському містку замінить наставник Зорі Патрік Ван Леувен. Між сторонами існує принципова домовленість про співпрацю.

Ідея повернути Ван Левена в Шахтар належить власнику клубу Рінату Ахметову. Призначення 43-річного нідерландця підтримує генеральний директор клубу Сергій Палкін.

Натомість Зорю очолить колишній тренер Металіста 1925 Валерій Кривенцов, який теж тривалий час працював в структурі "гірників".

Зазначимо, що в ЗМІ називалися ймовірні кандидати на посаду головного тренера Шахтаря. Серед них кривдник "гірників" Арне Слот, наставник "фіалок" Вінченцо Італіяно, а також колишній одноклубник Андрія Шевченка Дженнаро Гаттузо.

Цікаво, що клуб зберігає абсолютну тишу, не коментуючи події. Проте відхід Йовічівеча з Шахтаря підтвердили хорватські ЗМІ.

Ван Леувен – тренер-відкриття сезону УПЛ

  • Нагадаємо, що нідерландський фахівець очолив Зорю напередодні сезону.
  • Несподівано для багатьох луганці завершили першу половину сезону у верхній частині таблиці, а у весняній частині чемпіонату навіть претендували на чемпіонство.
  • У підсумку підопічні Ван Леувена завоювали бронзові нагороди та путівку в Лігу чемпіонів.
  • Під керівництвом нідерландського фахівця яскраво заграли футболісти, яких "списали" попередні клуби: Русин, Герреро, Бутко.
  • Додамо, що Ван Леувен раніше працював у Шахтарі. В період з 2006 по 2013 він опікувався юнацькими командами та очолював Академію Шахтаря.