Політтехнолог Юрій Подорожній сказав 24 Каналу, що Олімпійські ігри є великим політичним святом, де крутяться великі кошти.

Читайте також Бойкот скасовано: українцям офіційно дозволили виступати на турнірах з росіянами, але є умова

"Тому в української дипломатії шансів дотиснути Міжнародний олімпійський комітет, щоб вони відсторонили росіян від участі в цих змаганнях, було дуже мало", – наголосив Подорожній.

Подорожній про позицію України щодо міжнародних турнірів: дивіться відео

Щоб заборонити росіянам і білорусам брати участь у спортивних подіях, спочатку потрібно ухвалити відповідні рішення на політичному рівні. Зокрема, вигнати країну-агресорку з Радбезу ООН.

Позиція України змінилась

Міністерство молоді та спорту скасувало бойкот турнірів, у яких братимуть участь росіяни та білоруси в нейтральному статусі. Українські спортсмени вітали це рішення, бо тепер знову можуть змагатися на міжнародному рівні.

Варто наголосити, що Міжнародний олімпійський комітет ще не ухвалив остаточного рішення щодо участі на Олімпіаді росіян і білорусів під нейтральним прапором. Однак запрошення від МОК уже отримали 203 країни, серед яких немає Росії та Білорусі. Це означає, що символіка ворожих держав буде точно відсутня на змаганнях, хоча ще лишається можливість їхньої нейтральної участі.

Самі Ігри відбудуться 26 липня – 11 серпня наступного року в Парижі.

Літня Олімпіада-2024: останні новини

  • Очільник НОК Вадим Гутцайт наголосив на важливості участі України в Іграх, щоб у світі побачили, що вона є, була і буде. А на росіян і білорусів у нейтральному статусі "ми не звертаємо уваги".
  • Водночас прем'єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що потрібно надалі бойкотувати змагання з росіянами та білорусами. За його словами, Україна створила коаліцію країн, які виступають проти участі спортсменів з країн-терористок.
  • Раніше народний депутат Жан Беленюк повідомив, що Верховна Рада закликала лідерів та парламенти інших країн обмежити в’їзд на їхню територію російським і білоруським спортсменам та їхнім спортивним делегаціям.