Після завершення поєдинку УЄФА визначила найкращого гравця матчу Україна – Хорватія (2:0) 1-го туру групового етапу Євро-2023. Нагороду отримав вихованець Шахтаря Олексій Кащук.

До теми Молодіжне Євро-2023: результати матчів та турнірна таблиця

Результативні дії технічного вінгера допомогли команді Ротаня здобути першу перемогу на чемпіонаті Європи. На 19-й хвилині матчу українець забив гол, якому міг позаздрити Мессі. А на початку другого тайму Кащук віддав пас-цукерку на Данила Сікана, який подвоїв перевагу "синьо-жовтих".

Забив перший м’яч завдяки блискучого проходу, дриблінгу та впевненого удару по воротах. Зробив вивірену передачу, після якої було забито другий м’яч. Створював постійну загрозу супернику своїми проходами та був надійний в обороні,
– йдеться в офіційному повідомленні УЄФА.

Що відомо про найкращого гравця матчу Україна – Хорватія

• Олексій Кащук народився 29 червня 2000 року у Звягелі Житомирської області – батьківщині Лесі Українки та Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.
  • Футбольну освіту Олексій здобув у Академії донецького Шахтаря.
  • У 2019 році разом зі збірною Україною U20 став чемпіоном світу.
  • На правах оренди захищав кольори Маріуполя в УПЛ та Сабаха в чемпіонаті Азербайджану.
  • У сезоні 2022/23 забив 16 голів та віддав 10 асистів у 33 матчах за азербайджанський клуб.
  • Трансферна вартість Кащука становить 1 мільйон євро.