Кравченко: Потроху відновлюємо психологічний стан

На момент повномасштабного вторгнення, 24 лютого, багато біатлоністів національної команди перебували в Чернігові, на тренувальній базі. У березні російські окупанти повністю знищили один з найкращих комплексів в Україні.

Читайте також Дослухалися до порад Бйорндалена: новий біатлонний сезон зазнає багатьох змін

На щастя, ніхто зі спортсменів не постраждав, біатлоністи встигли вчасно покинути комплекс.

Старший тренер жіночої збірної України з біатлону Олександр Кравченко розповів про вплив війни на стан дівчат.

Найбільші жахи, мабуть, пережила Даша Блашко в Чернігові. Напевно, що й Іра Петренко. Це двоє дівчат, які потрапили у важкі ситуації. Потроху відновлюємо психологічний стан, бо так просто з нього не вийдеш. Ту ж Ірину можна зрозуміти, сім’я у Чернігові, а вона тут. Це теж накладає свій відбиток на моральний стан,
– сказав тренер.

Зміни у тренувальному штабі

Нагадаємо, що у новому сезоні жіночу збірну України буде очолювати Олександр Кравченко. Український фахівець прийшов на заміну Урошу Велепцю, який перебрався до збірної Німеччини.

Словенець став помічником старшого тренера. Його контракт з німцями розрахований до 2026 року.

Натомість у чоловічої збірної все без змін. Юрай Санітра продовжить співпрацю з українськими біатлоністами. Також під його керівництвом буде тренуватися Дар'я Блашко.

Що відомо про спортсменок

  • До 2017 року Дар'я Блашко представляла Білорусь. Потім біатлоністка змінила своє громадянство та ввійшла в національну команду України.
  • У минулому сезоні разом з Артемом Тищенком вона здобула бронзову нагороду в одиночній змішаній естафеті. Для Української збірної це єдина медаль у сезоні-2021/2022 на рівні Кубка світу.
  • Ірина Петренко у сезоні-2021/2022 повернулася до головної збірної після тривалої паузи. На етапі Кубка IBU у Норвегії вона здобула "срібло" у спринті.