У майбутньому сезоні жіночу команду тренуватиме новий тренер

На тренерській раді Федерації біатлону України 3 травня був визначений тренерський штаб жіночої збірної на сезон 2022/2023. З жіночою командою будуть працювати українські спеціалісти.

До теми Із України не було жодних пропозицій, – Велепець пояснив, чому покинув жіночу збірну

Олександр Кравченко призначений старшим тренером жіночої збірної України з біатлону. Допомагати йому будуть Олександр Біланенко та Олег Меркушин. Про це повідомив Державний тренер України з біатлону Євген Колупаєв.

Також оголосили дати першого тренувального збору. Спершу підготовку розпочнуть чоловіки: з 29 травня по 15 червня. Жіноча команда буде готуватися до нового сезону з 4 по 19 червня.

Також нещодавно у Федерації біатлону України оголосили склад команди на майбутній сезон. У чоловіків все залишається без змін. Збірну продовжить тренувати Юрай Санітра. Щодо спортсменів, то у новому сезоні побачимо п'ятьох біатлоністів: Дмитра Підручного, Антона Дудченка, Богдана Цимбала, Артема Приму, Тараса Лесюка.

На перший збір поїдуть шість дівчат: Юлія Джима, Олена Білосюк, Дар'я Блашко, Ірина Петренко, Анастасія Меркушина та Юлія Журавок.

Через повномасштабне вторгнення Росії на територію України наша збірна достроково закінчила виступ на етапах Кубку світу. Виступ на Олімпіаді-2022 був останнім для них у цьому сезоні.

Чому Велепець покинув збірну

Колишній тренер жіночої команди Урош Велепець працював з українками 4 сезони, у тому числі очолював команду на двох Олімпіадах – у 2018 та 2022 роках.

Відтепер словенець буде тренувати чоловічу збірну Німеччини. Він став помічником старшого тренера. Його контракт з німцями розрахований до 2026 року.

За словами Велепця, він знайшов нову роботу, оскільки не було жодних пропозицій від збірної України.