Ще перед початком сезону в УЄФА розробили спеціальний протокол. Він щодо проведення матчів під час пандемії коронавірусу. В першу чергу цей протокол стосувався матчів Ліги чемпіонів та Ліги Європи. Однак і на решту матчів під егідою УЄФА підпадали під його дію, в тому числі і матчі збірних в Лізі націй.

До теми Матч Швейцарія – Україна остаточно не відбудеться: заява УЄФА з цього приводу

Серед іншого там були прописані випадки, що робити, коли матч не можна зіграти через коронавірус в складі однієї з команд. Саме це сталося і зі збірною України. В команді виявили декілька інфікованих гравців, а влада міста Люцерн, де мала б відбутися гра, не дала дозвіл на проведення матчу.

Тепер рішення щодо цього матчу має прийняти УЄФА. Розглянемо, які є варіанти проведення цього матчу (або ж визначення результату).

Технічна поразка для збірної України

Найбільш негативний варіант. Збірна України може бути визнана винною у тому, що матч не відбувся. Рішення про це має прийняти контрольно-етичний та дисциплінарний комітет УЄФА. Якщо там визнають, що матч не відбувся з нашої вини, то збірній України зарахують технічну поразку.

Нехай все вирішить жеребкування

Якщо в УЄФА прийдуть до рішення, що винних у тому, що матч не відбувся, немає, але провести його теж немає змоги, то тоді доведеться проводити жеребкування. У ньому ймовірні три варіанти: перемога Швейцарії, перемога України чи нічия.

Критична ситуація для України

Збірній України не можна програвати цей матч. Адже це боротьба за місце в елітному дивізіоні Ліги націй. Україна веде боротьбу зі Швейцарією за збереження місця в лізі A. У матчі проти швейцарців нас влаштовує навіть нічия. Адже ми випереджаємо суперників на три очки. Однак якщо матч не відбудеться, і нам зарахують технічну поразку, або при жеребкуванні перемогу зарахують швейцарцям, то вилітаємо саме ми.

Саме через це збірна Швейцарії і не проти, щоб на цей матч вийшов резервний склад збірної України. Адже обіграти незіграних гравців, які мало не з літака проведуть матч, так ще й на власному полі, буде значно простіше.

Матч міг відбутися з резервними футболістами

Після того, як стало відомо, що збірну України відправили на карантин, був єдиний шанс, що матч відбудеться 17 або 18 листопада. Одне з правил передбачає, що команда, яка перебуває на карантині, має надати інших гравців, які не контактували з інфікованими. Іншими словами – резервний склад.

В цьому розіграші Ліги націй вже були схожі випадки. Збірна Норвегії не зіграла проти Румунії 15 листопада. Влада Норвегії не випустила футболістів з країни через побоювання, що вони можуть заразитися. Тож на матч проти Австрії 18 листопада відправилися гравці молодіжної команди. А ще у вересні подібне лихо трапилося зі збірної Чехії, яка проти Шотландії зіграла дебютантами.

Однак в Українській асоціації футболу заявили, що в них немає гравців, які могли б зіграти в цьому матчі. Адже, для прикладу, молодіжна збірна України, гравці якої могли б зіграти, свій матч теж проводить 17 листопада – проти Північної Ірландії.

Перенести матч на іншу дату

В правилах УЄФА щодо таких випадків було прописано і перенесення матчу. При цьому гра переносилася як на нову дату, так і нейтральне поле. Але щодо матчу Швейцарія – Україна такої змоги не було. Все через те, що УЄФА не мала куди перенести цей матч. Нових дат для матчів збірних у 2020 році не передбачено. А 18 листопада зіграють останній матч в Лізі націй, чим, фактично, закриють груповий турнір.