Напередодні старту ЧС відбулася ціла епопея з приводу участі українських фехтувальниць на ньому. Наші спортсменки, за день до початку турніру, неочікувано з'явилися у заявці на індивідуальні змагання, попри присутність там росіянок, але так і не виступлять там.

До теми Українські шпажистки не вийшли на старт ЧС, хоча заявились впритул до змагань за участю Росії

Намагалися допомогти спортсменкам

Влада Харькова, Джоан Фейбі Бежура, Інна Бровко та Дар'я Варфоломеєва в останній момент зникли із списку так само швидко, як і з'явилися у ньому. Федерація фехтування України прокоментувала останні події та пояснила, що це було.

Наші спортсмени не братимуть участь у змаганнях, де змагатимуться російські та білоруські спортсмени у відповідності до наказу Мінмолодьспорту з цього приводу. При цьому ми продовжуємо шукати варіанти, щоб наші спортсмени продовжували змагатись, і до останнього намагаємось зберігати їх шанси на участь. Відсутність спортсмена в заявці робить неможливим його участь навіть у випадку відсутності російських та білоруських спортсменів,
– сказано у заяві.

Таким чином, через присутність у індивідуальних змаганнях росіянок Яни Бекмурзової та Поліни Хаертдінової, українки пропускатимуть змагання, а виступатимуть тільки у командних змаганнях, до яких спортсменки із країн-агресорок недопущені.