ЧС-2021 не відбудеться у Білорусі через безпеку

IIHF прийняли рішення забрати чемпіонат світу у Білорусі через безпекову ситуацію в країні. Про це інформує IIHF.

До теми Спонсори відмовляються підтримувати чемпіонат світу з хокею в Білорусі: цього разу Liqui Moly

Через питання безпеки, які поза контролем IIHF, Рада IIHF сьогодні підтвердила, що рішення про перенесення чемпіонату світу з хокею 2021 року з Мінська, Білорусь, неминуче. Рішення було прийнято Радою після завершення великої перевірки,
– мовиться у повідомленні.

Куди перенесуть чемпіонат світу з Білорусі – поки не відомо. Також матчі ЧС-2021 мають пройти у Ризі (Латвія). Існує ймовірність, що Латвія самостійно прийме чемпіонат світу.

Що відбувається у Білорусі?

  • У 2020 році відбулися вибори президента Білорусі, після яких країну сколихнули акції протесту. Білоруси заявили про фальсифікації під час голосування на користь тодішнього президента Олександра Лукашенка.
  • Україна, ЄС, США та інші країни офіційно не визнала результатів виборів. Олександр Лукашенко – самопроголошений президент.
  • Білоруські силовики пригнічують акції протесту: людей б'ють, затримують на вулицях чи вдома і відправляють у СІЗО.
  • Проти Лукашенка та його прибічників ввели ряд санкцій. Зокрема, Міжнародний олімпійський комітет заборонив йому відвідувати Олімпійські ігри.
  • Відомий косметичний бренд Nivea та автомобільна компанія Škoda заявляли, що не будуть спонсорами чемпіонату світу, якщо він пройде у Мінську.