На інстаграм-сторінці Skoda з'явилося повідомлення, що компанія відмовиться від спонсорства ЧС-2021, якщо його таки прийме Білорусь.

До теми Nivea відмовилася бути спонсором Чемпіонату світу з хокею, якщо він відбудеться в Білорусі

"Skoda відмовиться від спонсорства ЧС-2021, якщо підтвердиться, що Білорусь прийматиме це змагання", – йдеться у заяві компанії.

Ми підтримуємо правила щодо захисту прав людини

Skoda є головним спонсором чемпіонату світу з 1992 року.

Ми великі шанувальники хокею. Skoda Auto пишається партнерством з чемпіонатом світу з хокею протягом 28 років. Але ми також поважаємо і підтримуємо всі чинні правила щодо захисту прав людини як фундаментальну і загальну вимогу в усьому світі,
– мовиться у повідомленні.

Що відбувається у Білорусі?

У 2020 році у Білорусі відбулися президентські вибори, після яких країну сколихнули акції протесту. Білоруси заявили про фальсифікації під час голосування на користь тодішнього президента Олександра Лукашенка.

Україна, як і ЄС, США та інші країни, офіційно не визнала результатів виборів. Олександр Лукашенко – самопроголошений президент.

Білоруські силовики пригнічують акції протесту: людей б'ють, затримують на вулицях чи вдома і відправляють СІЗО.

Проти Лукашенка та його прибічників ввели ряд санкцій. Зокрема, Міжнародний олімпійський комітет заборонив йому відвідувати Олімпійські ігри.

Попри події в Білорусі Міжнародна федерація хокею (IIHF) розраховує на проведення чемпіонату світу з хокею-2021 у Мінську та Ризі.