З 5 по 8 січня у словенській Поклюці відбудеться черговий етап Кубка світу з біатлону. Тренерський штаб збірної України визначив склад команди, включивши у ролі запасного Руслана Ткаленка.

Читайте також Подвійне представництво "Бундестім" та без Підручного: усі пари Різдвяної гонки-2022 з біатлону

Втрата напередодні старту в Поклюці

Старший тренер команди Юрай Санітра розраховував, що лідер збірної Артем Прима оговтається від травми, але для підстраховки включив Руслана Ткаленка.

Проте відновлення Прими займе більше часу, тим більше у спортсмена виникли проблеми через коронавірус. Про це в інтерв'ю Суспільне Спорт розповів Санітра.

У цей час, на початку другого триместру, будемо страждати й через Артема Приму, якому потрібно зробити корекцію через проблеми зі здоров'ям. До цього ж додалися ще й проблеми з коронавірусом, але, на щастя, без сильних наслідків. Можливо, що Прима пропустить етап Кубка світу в Поклюці,
– повідомив старший тренер.

Санітра: Прима має вийти на свій рівень наприкінці січня

Юрай Санітра в подальшому розраховує на досвідченого біатлоніста, тож тренери не форсують його форму.

"Артем – спортсмен досвідчений, до нього має бути специфічне ставлення. Він уже не може працювати за такою програмою, як Дудченко чи Мандзин. Тому дивимося на те, щоб не перезавантажити його. У грудні він показав дуже хороший рівень у фізичному стані, і втримати його на такому рівні – наша мета перед чемпіонатами Європи та світу.

У січні він матиме невеликий спад за планом, щоб наприкінці місяця зміг піднятися знову на такий рівень. Прима нам потрібен не лише для індивідуальних результатів, але й для естафет, мікстестафет. Тому Артем зараз – дуже важливий елемент нашої команди", – заявив Санітра.

Зазначимо, на етапі Кубка світу 2022 року у французькому Ансі Артем Прима продемонстрував найкращі результати України в цьому сезоні. Артем вперше в сезоні потрапив до топ-10 у персьюті, а також фінішував 18-м у спринтерській гонці.