Без Росії на Олімпіаді

Світовий спорт поступово відмежовується від представників Росії через розв'язання їхньою країною війни в Україні. Наприклад, з березня російські футбольні клуби та збірні не грають під егідою ФІФА та УЄФА.

До теми Україну позбавили права прийняти чемпіонат Європи з волейболу 2023 року

Також вводяться санкції проти окупантів і у волейболі. Пресслужба Міжнародного олімпійського комітету повідомила, що чоловічі та жіночі збірні Росії з волейболу не будуть допущені до Олімпійських Ігор 2024 року.

Список учасників у МОК надала Міжнародна федерація волейболу. За їх інформацією, участь у кваліфікації візьмуть топ-26 збірних світового рейтингу, за виключенням Франції та Росії. Перші ж потраплять на Олімпіаду напряму на правах країни-господарки.

Коли пройде кваліфікація

У відборі 24 збірні поділять на три групи по 8 команд. Чемпіони та віцечемпіони у кожній з них потраплять напряму на Олімпійські Ігри. Також 5 збірних визначаться за підсумками попереднього етапу Ліги націй.

Читайте також Окупанти зруйнували дім відомої української волейболістки в Запоріжжі: фото

До слова, участь у відборі візьмуть чоловіча та жіноча збірні України. Хлопці мають 16-ий рейтинг у світі, тоді як дівчата йдуть на 14-му місці. Матчі кваліфікації пройдуть з 30 вересня по 8 жовтня 2023 року.